Wpis z mikrobloga

@Mirkoncjusz jeśli mówisz o tym darmowym które wymaga ustawa od banków to możesz tylko jedno konto w polskim banku i zazwyczaj mozna otworzyć je tylko w oddziale
  • Odpowiedz
@Mirkoncjusz: nie mozna miec wiecej niz jedno podstawowe konto i jezeli masz podstawowe konto i zalozysz gdzie indziej normalne konto w PLN, to to podstawowe konto bank ci moze zamknac
  • Odpowiedz
  • 0
@rtg_ trochę suchar, bo dlaczego właściwie nie można mieć dwóch? Docelowo chcę zamknąć to co mam i otworzyć nowe w innym banku, ale chciałem mieć aktywne przez jakiś czas oba, żeby w spokoju wszystko poaktualizować i przy okazji mieć czas na zmianę zdania w razie gdyby z nowym bankiem było coś nie tak. Tak żeby nie zostać na lodzie.
  • Odpowiedz
@Mirkoncjusz: podstawowe konto - wg ustawy kazdy bank musi oferowac specjalne konto na specjalnych warunkach. jest ono darmowe, ma darmowa bezwarunkowo karte, ma wyplaty w oddziale darmowe. to konto banki jakos specjalnie nie oglaszaja ze maja, bo na nim najwiecej traca pieniedzy. jako ze ustawa mowi ze to konto musza pozwolic zalozyc jak ktos nie ma zadnego innego konta (przeciwdzialanie wykluczeniu finansowym czy jakos tak nazwane w ustawie), to jak nie
  • Odpowiedz
@Mirkoncjusz: a tutaj masz ustawe: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/uslugi-platnicze-17734563/art-59-ia|

Podstawowy rachunek płatniczy jest przeznaczony dla konsumentów, dla których żaden dostawca, o którym mowa w art. 4 ust. 2 pkt 1-3 i 9, z wyłączeniem Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, w ramach działalności wykonywanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie prowadzi innego rachunku płatniczego w walucie polskiej umożliwiającego wykonywanie transakcji, o których mowa w ust. 3.
  • Odpowiedz
  • 0
@rtg_ dziękóweczka, jutro jak wytrzeźwieję ( ͡° ͜ʖ ͡° )to poczytam czy można płynnie przejść z jednego na drugie, bo pamiętam, że można było otwierając konto w banku zlecić im żeby ogarnęli zamknięcie konta w poprzenim banku + transfer środków
  • Odpowiedz
to poczytam czy można płynnie przejść z jednego na drugie


@Mirkoncjusz: w tym pierwszym banku mozesz tez przeksztalcic ten podstawowy rachunek w normalne konto bankowe.

btw, ten podstawowy rachunek bankowy ma tez ograniczenia, np w pko karta nie dziala z apple pay
  • Odpowiedz
  • 0
@rtg_ i właśnie na takie niespodzianki chciałem sie ubezpieczyć nie usuwając od razu poprzedniego konta.

np w pko karta nie dziala z apple pay


Mam androida i właśnie to że chcę odejść od google pay jest jednym z powodów do zmiany banku. Chciałbym płacić Blikiem zbliżeniowym, a w Nest Banku ten Blik jest upośledzony i nie ma tej funkcji.
  • Odpowiedz