Wpis z mikrobloga

  • 36
@rdenial: @Bombel757 Dobrze, że Ukraińcy nie wiedzą jak Brytyjczycy potraktowali polskich lotników, bo to by im mózgi rozsadziło. Churchill miał wtedy powiedzieć do generała Andersa coś w stylu: "Proszę zabrać tych swoich Polaków, mamy już własne oddziały".
  • Odpowiedz
@neurotiCat: nie bronię Churchilla ale tu chodziło o wschodnie granice Polski. UK nie chciała bić się o Polskę z ZSRR.
„… Wy sami jesteście temu winni. Już od dawna namawiałem was do załatwienia sprawy granic z Rosją sowiecką i oddania jej ziem na wschód od linii Curzona. Gdybyście mnie posłuchali, dzisiaj cała sprawa wyglądałaby inaczej. Myśmy wschodnich granic Polski nigdy nie gwarantowali. Mamy dzisiaj dosyć wojska i waszej pomocy nie
  • Odpowiedz
@neurotiCat Ach te ahistoryczne bzdury pseudopatriotow co nawet historii własnego kraju nie znają.

Jeżeli ktoś nie wywiązał się ze zobowiązań sojuszniczych to 2 RP której armia realnie po tygodniu została rozbita a nie alianci. Zgodnie z porozumieniami Polska miała się utrzymać do czasu rozwinięcia mobilizacyjnego Francji a po paru dniach walk utraciliśmy zdolności operacyjne. Ciekawi mnie jak niby Francja miała pomóc Polsce w 1939 gdy ta chwili nie była w stanie
  • Odpowiedz
@Herubin: Francja skapitulowała, a Brytyjczykom ledwo udało się uniknąć rzezi ich wojsk w Dunkierce gdy spoerdalali przed Niemcami ale według naszych turbopatriotów mieli zrobić blitzkrieg na Berlin aby ratować Polskę xD

Ale z drugiej strony takie same bzdury mi nauczyciele w szkole mówili więc czego się spodziewać po rodakach.
  • Odpowiedz