Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Przez totalny przypadek znalazlem backup mojego starego budzetu sprzed 10 lat. Pamietam ze religijnie spisywalem wszystkie wydatki i przychody od 2014 az do 2019, pozniej przerwa i teraz dopiero od 2023 ponownie. W latach 2010-2014 jezdzilem w wakacje na pucki oraz pracowalem wieczorami podczas studiow przez co udalo mi sie kupic za gotowke mieszkanie (troche z pomoca rodzicow) w centrum Wroclawia za 250 tysiecy zlotych wiec wydatki w 2014 to glownie czynsz, jedzenie, wyjscia na kawe, oplaty.

Wrzesien 2014 (24 lata)
Pierwsze pensja w korpo we wrzesniu : 2850 zlotych. Praca zapieprz pod polskim menadzerem w banku rymujacym sie z owocem melon.
Rachunki (Czynsz z gazem i pradem i woda): 600 zlotych
Miesieczne zakupy jedzeniowe na jednego faceta: 700 zlotych
KFC: 12 zlotych, Sawara: 15 zlotych, Bar przy bramie: 15 zlotych
Weekend w Toruniu: 912 zlotych
Ksiazki, ksero, dyplom, cos na uczelnie, drukarnia: 500 zlotych
Bilety mpk 70 zlotych
Zostalo 20 iles zlotych

Wrzesien 2023 (33 lata)
Pensja netto 9000 dolarow + wynajem ww. mieszkania za 3500 zlotych + side hustle ok. 1000 dolarow. Pracuje srednio 1 godzine dziennie a tak to scrolluje Twittera i Reddita. Side hustle wymaga z 3h w weekend.
Wynajem i ranchunki: 2400 dolarow
Zakupy: 900 dolarow
Prywatne lekcje hiszpanskiego: 300 dolarow
Jedzenie na miescie, drinki, randki: 700 dolarow
Rata za auto + benzyna + ubezpiecznie: 700 dolarow
2 tygodniowy urlop w Meksyku i Panamie: 3500 dolarow
Zostaje prawie 10,000 zlotych

I niech ktoś mi powie ze nie warto wyjeżdżać za granice? Nie pamietam kiedy bylem równie szczęśliwy jak teraz. Wychodzę z pracy z bananem na twarzy, IDE sobie później pograć w tenisa ze znajomymi, umawiam sie z dziewczyna do restauracji na jutro, organizuje sobie następny wyjazd tym razem do Brazylii, zamawiam sobie nowy monitor na Amazonie. Odkładam pieniądze by kupić dom w Grecji i przelewam nastepna transze pieniedzy na swoje konto inwestycyjne.

Dla wszystkich hejterow, niestety ale tak wygląda życie za granica i przez to ze nie ryzykujecie to pozostaje wam tylko hejt.

#emigracja #usa #takaprawda #inflacja #pieniadze #pracbaza #wygryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13