Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu bawię się z czujnikami Freestyle Libre 2 i... po roku korzystania muszę napisać, że albo nie potrafię sobie tego zamontować (zgodnie z instrukcją, na tylnej części ramienia), albo odczyty są po prostu losowe... Na czujniku mam ustawione alarmy poniżej 60 i powyżej 250mg/dL i dość randomowo dostaję powiadomienia, że mam albo za niski (< 50mg/dL) albo zbyt wysoki cukier - bez żadnych zmian w diecie... Inaczej - potrafiłem dostać w ciągu godziny info, że mam 50mg/dL i po pół godzinie, że mam ok 300mg/dL bez przyswajania żadnego jedzenia, czy płynów... Pomiary z palca wahają się między 90-120... To nie jest tak, że 10 mniej, albo 100 więcej to super problem, ale mam ogromny problem z zaufaniem do czujnika, który pokazuje mi na telefonie 58 a odczyt z paska na palcu 96... Albo z czujnika 350 a na palcu 120...

#cukrzyca #freestylelibre
  • 1
@fiziolek: te czujniki są bardzo czułe na przyciskanie ich, wtedy zazwyczaj zaniżają. Też czasem zależy od temperatury. Albo po prostu zależy w jakie miejsce trafisz, czasem gdzieś w żyłkę i też będzie inaczej się zachowywać. Różnie bywa.

Ogólnie to polecam używać aplikacji Juggluco (do czytania z czujnika i wysyłania danych do LibreView - często wymagane do refundacji) i xDrip+ do wyświetlania wartości, alarmów itp. w xDrip możesz sobie skorygować pomiary przez