Wpis z mikrobloga

Wszyscy wiemy że jest C h u j o w o jeśli chodzi o rynek nieruchomości i przeciętne zarobki Polaków. I już od 11 lat słyszę na wykopie że tak wujowo to jeszcze nie było i co roku jest gorzej. Teraz mamy Ukraińców którzy kupują mieszkania i wynajmują oraz inne nację więc rynek jest do dupy i taki będzie.

Ja poszedłem inną drogą przeprowadziłem się do innego województwa gdzie nikogo nie znałem. Województwo w połowie rankingu jeśli chodzi o pieniadze. Zamieszkałem 35 km od miasta 130 tys ludzi. Dojeżdżam do miasta do roboty to zajmuje mi 40 min samochód mały stary w gazie spalanie gazu 6 L na 100km. Do niedawna zarabiałem 2800zł. Teraz 3600zł. 5 lat temu kupiłem u mnie na dużej wsi M2 33m za 70 tys zł. Dziś jest warta 110 tys zł.
Do spłaty zostało mi jeszcze 10 tys zł kredytu.
Spłacę go w lutym 2024.
W tej wiosce jest wszystko 2 dyskonty, kościół 2 apteki, dwie przychodnie, przedszkole, żłobek, podstawówka, liceum, piekarnia, kino itp.
Tylko filharmonii i teatru brakuje. Ale wszędzie są lasy, nieprzebyte lasy. A rowerem w lecie po 30min pedałowania dojeżdżasz nad jezioro.
W tej chwili u mnie we wiosce M3 po remoncie kosztuje 200-230 tys zł.

Polecam to rozwiązanie wam szczegulnie jak pracujecie z domu i zarabiacie 3-4 tys zł. To jest jedyną możliwość aby w ciągu 10-15 lat mieć swoje mieszkanie. A jak zarabiacie 3,600 na stróżówce w mieście to i tak dacie radę. Po co się pchacie do dużych miast skoro was nie stać i nigdy nie będzie stać. Pracę za 3600 zł znajdziecie w każdym mieście powyżej 100 tys ludzi.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny #kredyt2procent #inwestowanie #patodeweloperka
  • 24
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: ale jak to bez trzech budek z kebabem i chińczykiem kinem i rozrywek i ludzi i w ogóle bez pubów klubów tramwajów metra to tak się da? Białoruś normalnie (kit z tym że na życie zostaje Ci więcej niż debilom na wynajmie/racie w wojewódzkich)
  • Odpowiedz
ale jak to bez trzech budek z kebabem i chińczykiem kinem i rozrywek i ludzi i w ogóle bez pubów klubów tramwajów metra to tak się da? Białoruś normalnie (kit z tym że na życie zostaje Ci więcej niż debilom na wynajmie/racie w wojewódzkich)


@Reanef: i tu cię zaskoczę.
Jest jeden kebab i to w budynku, kino jest i do lepsze niż sale multikino.
Jest hotel, jest restauracja.
Jeszcze 20 lat
  • Odpowiedz
daj spokoj. Wykopków interesuje tylko centrum Warszawy bo jak to tak bez Starbucksa - takie życie nie ma sensu


@maryjuszpitagoras: pewnie masz rację i z tymi płaczącymi będzie jak z tymi z tagu #przegryw gdy nie sluchają dobrych rad tylko w kółko się użalają nad sobą a tylko co setny postanawia wziąć się za leczenie swoich fobii i coś ze swoim życiem robić. Reszta tylko płacze.
  • Odpowiedz
Pracę za 3600 zł znajdziecie w każdym mieście powyżej 100 tys ludzi.


@mpetrumnigrum: pracę za 3600 zł znajdzie się w dosłownie kazdym mieście gminnym. Właściwie w małych miastach jest większe ssanie na niskowykwalifikowanych pracowników niż w dużych miastach które mają całe hordy młodych ludzi i studentów którzy są w stanie weekendowo pracować i dorabiać. Wszelkiego rodzaju magazyny czy fabryki smrodu powstają w małych miastach lub na obrzeżach dużych miast a nie
  • Odpowiedz
  • 0
@mpetrumnigrum już się zleciały wykopki hejtować, że poza dużymi miastami nie ma luxmedu i kraftowych multitapów i oni tak żyć nie mogą, więc wolą brać kredo na milion za kurnik 40 metrów w Krakowie czy Gdańsku na 30 lat, a i tak dojeżdżają w korkach godzine do januszexa xD

Syndrom niewolnika został zaszczepiony i nic nie zrobisz. Bez kawy w plastikowym kubku to nie życie.
  • Odpowiedz
nie kazdy chce mieszkac na zadupiu xD


@HereAfter: to brzmi jakbyś napisał. Nie będę jeździć kupionym za gotówkę Punto/golfem bo to nie jazda wolę wynajmować Maserati za 2/3 mojej pensji i narzekać że nigdy sobie na własność Maserati nie kupię. Bo Punto nie jest tak wygodne i tak nie przyspiesza.

Więc mówisz że lepiej wynajmować za 3,5 tys zł plus opłaty niż mieszkać w spokojnym miejscu spłacać ratę 2 tys zł
  • Odpowiedz
niektórzy nie zauważąsarkazmu nawet jakby im na dziób nasrał


@Reanef: wiem że pisałeś ironicznie ale ja najpierw uśmiechnęłem się czytając to co napisałeś a potem zdałem sobie sprawę że ty
Nawet takie rzeczy jak piszesz są u mnie we wiosce.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: a to przepraszam zwracam honor. U mnie podobnie. Wywaliłem na wsi domek wczoraj licząc 25 minut samochodem do stolicy (pociągiem wychodzi o dziwo dłużej, dzisiaj spojrzałem na zegarek) ale trzeba dupę ruszyć do większych atrakcji. Chociaż Helios w powiatowym znajdziesz. W zasadzie czas ten sam co musiałbym się przemieszczać komunikacja miejska w stolicy do czegokolwiek. Alko można pić bo Uber dojeżdża a cenowo wyszło połowę taniej i dwa-trzy razy wiecej
  • Odpowiedz
@Reanef: u mnie działki 10 arów po 50-60 tys zł w okolicznych wioskach po 30-50 tys.
Ja kupiłem 16 arów za 3 tys zł 3 lata temu. Tylko że działki rolnej no i wody nie ma w promieniu 1km trzeba by studnie kopać a słup z prądem 400 m. No i zadupie takie że droga gruntowa 1 km a potem asfalt i mikro wioska bez niczego i jeszcze 8 km do
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: Kebab, apteka, kino i biedronka są #!$%@? wszędzie. To jest podstawowe wyposażenie każdej wsi, która nie zaczyna i kończy się na tej samej ulicy. Ja tam uważam, że masz racje i tak jak nie każdy może i powinien mieć maturę tak nie każdy może i musi mieszkać w centrum wielkiego miasta. ALE, nie każdy chce mieszkać na zadupiu. Więc łatwiej jest im narzekać, bo to za darmo.
  • Odpowiedz
@HereAfter: gosć przeprowadził się z mniejszej aglomeracji do znacznie większej bo tam chyba żyje 3 mln ludzi i jest 12? Miast połączonych komunikacją miejską więc możliwosci pracy większe niż w Krakowie.
I teraz myślisz że kobieta by go nie zostawiła gdyby mieszkali w Krakowie i czy to jest ten jedyny powód że gorzej płatną pracę znalazła w Katowicach i postanowiła przez to go zostawić?
Ja jak się wyprowadziłem z mojego świetnie
  • Odpowiedz
ALE, nie każdy chce mieszkać na zadupiu.


@GOHAN: dla bezdzietnych piwniczaków na pracy hybrydowej jeżdżących samochodem czyli chyba większości społeczeństwa wykopu nie widzę różnicy in minus, tylko kupią na #!$%@? 100 m2 zamiast 40 m2 w wielkiej płycie :-).
  • Odpowiedz