Wpis z mikrobloga

#programista15k #przegryw Dzisiaj przeczytałem sobie na FB na problemach polskiej branży IT że lewica chce wrócić do testu przedsiębiorcy i wprowadzić UoP.... OMG co tam się zaczęło w komentarzach. Bedo mnie okradać podatkami, jo nie chce xD nieśmiertelne przenoszę firmę do Czech to takie najlżejsze. Znam kilku programistów i to ludzie na poziomie ale widzę że faktycznie duża część tej branży to jakis motłoch z #robpill co porobił kursy kasę zarabia ale mentalność i maniery zostały. Teraz się nie dziwię że mimo zacnych zarobków zawód ten nie cieszy się specjalnym szacunkiem. Skala chamstwa i niezrozumienia mechanizmów działania państwa(podatki) jest niesamowita. Po prostu jakbym wszedł na jakąś grupę o polskich #januszex...
  • 13
@daretti877 Dodatkowo takie działanie jest całkowicie demotywujace. Jak patrzę na wszyskto co się szykuje - perspektywa nowych podatków, #!$%@? cen energii, ciągle podwyzszanie minimalnej, napędzane inflacji - stwierdzam że po #!$%@? się rozwijać zawodowo skoro nawet wyższe zarobki zostaną zjedzone przez podatki albo inflację.

#!$%@? - będę zmiatal ulice i #!$%@?. Jak mi zabraknie to wezmę zasiłek jakiś bo państwo "da pieniądze"
  • 2
@bulbulator90: xd, ale pyerdolenie. wstyd, chłop 33 lata, a płakupłaku jak dziecko.

tak jak już ktoś wyżej zapewne wspomniał - fiskalnie, kuce-śmiecie na B2B z jednym klientem na umowie która nosi znamiona stosunku pracy to żyją w raju podatkowym i są większymi beneficjentami (oczywiście per capita, a nie sumarycznie) obecnego systemu podatkowego niż para skromna kasjerka i spawacz z dwójką dzieci.




wystarczy se to kórwa przeliczyć, ale czego właściwie można
  • 0
@daretti877: tak działa sekcja komentarzy na FB, niezależnie od tego, kogo lub czego tyczy grupka. Ludzie z olejem w głowie nie komentują takich wpisów, więc naturalnie syf robią frustraci.
  • 1
@daretti877: hahaha jaszczomp to jest #!$%@? przy Balcerowiczu, pokaż mi drugiego ekonomistę który chciał podjąć się przejścia z gospodarki planowanej na wolnorynkową. Można powiedzieć że B podjął się misji samobójczej dla dobra każdego