Wpis z mikrobloga

#programista15k #przegryw Dzisiaj przeczytałem sobie na FB na problemach polskiej branży IT że lewica chce wrócić do testu przedsiębiorcy i wprowadzić UoP.... OMG co tam się zaczęło w komentarzach. Bedo mnie okradać podatkami, jo nie chce xD nieśmiertelne przenoszę firmę do Czech to takie najlżejsze. Znam kilku programistów i to ludzie na poziomie ale widzę że faktycznie duża część tej branży to jakis motłoch z #robpill co porobił kursy kasę zarabia ale mentalność i maniery zostały. Teraz się nie dziwię że mimo zacnych zarobków zawód ten nie cieszy się specjalnym szacunkiem. Skala chamstwa i niezrozumienia mechanizmów działania państwa(podatki) jest niesamowita. Po prostu jakbym wszedł na jakąś grupę o polskich #januszex...
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daretti877 Rozumiem że Ty jesteś altruista i z radością oddajesz swoje ciężko zarobione pieniądze państwu? Na 800 plusy i inne zasiłki dla patoli? Bardzo potulna owieczka. Cieszysz się z nowych podatków w paliwie? Ok może lubisz, ale nie każdy musi się z tym zgadzać.

Nie, nie jestem informatykiem
  • Odpowiedz
  • 42
@bulbulator90: Chłopie niskie podatki są w afryce...ale chyba poziom zycia by ci tam nie pasował. Prawda jest taka, że każdy chce mieszkać w nowoczesnym państwie a to niestety wiąże się z płaceniem podatków, które u nas i tak wysokie nie są.
  • Odpowiedz
@daretti877 Dodatkowo takie działanie jest całkowicie demotywujace. Jak patrzę na wszyskto co się szykuje - perspektywa nowych podatków, #!$%@? cen energii, ciągle podwyzszanie minimalnej, napędzane inflacji - stwierdzam że po #!$%@? się rozwijać zawodowo skoro nawet wyższe zarobki zostaną zjedzone przez podatki albo inflację.

#!$%@? - będę zmiatal ulice i #!$%@?. Jak mi zabraknie to wezmę zasiłek jakiś bo państwo "da pieniądze"
  • Odpowiedz
#!$%@? - będę zmiatal ulice i #!$%@?. Jak mi zabraknie to wezmę zasiłek jakiś bo państwo "da pieniądze"


@bulbulator90: Ok to kiedy składasz wypowiedzonko?

Wszyscy wiemy, że nie zatrudnisz się za zamiatacza ulic i tak sobie tylko pieprzysz żeby pieprzyć. Argumentów nie masz żadnych.
  • Odpowiedz
@bulbulator90: xd, ale pyerdolenie. wstyd, chłop 33 lata, a płakupłaku jak dziecko.

tak jak już ktoś wyżej zapewne wspomniał - fiskalnie, kuce-śmiecie na B2B z jednym klientem na umowie która nosi znamiona stosunku pracy to żyją w raju podatkowym i są większymi beneficjentami (oczywiście per capita, a nie sumarycznie) obecnego systemu podatkowego niż para skromna kasjerka i spawacz z dwójką
  • Odpowiedz
@daretti877: tak działa sekcja komentarzy na FB, niezależnie od tego, kogo lub czego tyczy grupka. Ludzie z olejem w głowie nie komentują takich wpisów, więc naturalnie syf robią frustraci.
  • Odpowiedz
@bulbulator90: ceny energii od dawna sa wysokie tylko nie widzisz tego na rachunku, doplacamy z podatkow
Za inflacje w Polsce odpowiada NBP wiec miej pretensje do pisowskiego jaszczembia
  • Odpowiedz
@daretti877: hahaha jaszczomp to jest #!$%@? przy Balcerowiczu, pokaż mi drugiego ekonomistę który chciał podjąć się przejścia z gospodarki planowanej na wolnorynkową. Można powiedzieć że B podjął się misji samobójczej dla dobra każdego
  • Odpowiedz
lewica chce wrócić do testu przedsiębiorcy i wprowadzić UoP


@daretti877: wystarczy pracować zdalnie i już nie ma stosunku pracy i w ogóle tego nie skontrolują. Jedynie kto się może obawiać (wciąż - teoretycznie), to ludzie chodzący do biura.
  • Odpowiedz
@daretti877: W tym kraju na podatkach w #!$%@? leci każdy kto tylko może, od firm sprzątających i budowlańców aż po księży, lekarzy i polityków, więc to nie jest nic dziwnego że #!$%@? u ludzi budzi przysranie się akurat do ich branży.
  • Odpowiedz
@daretti877: A ty byś się cieszył, że zabiorą ci z dnia na dzień 30% dochodu, bo w zamian za to dostaniesz sprawnie działające państwo i usługi publiczne? Nie wiem czy to naiwność, troll, czy jesteś tylko kolejnym, którego boli tyłek o tych programistów.
  • Odpowiedz
@daretti877:

zabierają mi tyle na UoP i nie mam z tym problemu a nie zarabiam 15 k


Problem jest w tym, że ty zarabiasz mało, a nie, że programiści zarabiają
  • Odpowiedz
  • 0
@Pharos: Czytam regularnie ten tag i taki jest wydzwiek ( ͡° ͜ʖ ͡°). Każdy zarabia ile zarabia skoro ja płace 30% nie widze problemu żebyś ty tez tyle płacił.
  • Odpowiedz
@bulbulator90: nikt nie lubi, ale też nie powinno być tak że pielęgniarka czy śmieciarz oddaje więcej % państwu niż programista. Podatki w pl i tak nie są wysokie, zresztą powinno się oburzać jak są wydawane, bo nie da się zrobić wygodnego państwa bez podatków. Witam, nie jesteśmy w przedszkolu
  • Odpowiedz