Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny

Skąd ten ból na tagu, że #warszawa to miasto nie dla biedaków? To największe i najlepsze miasto w Polsce, które przyciąga same wybitne jednostki co tu się dziwić?
Masz najlepsze wyniki w kraju z matur? Idziesz na studia do Warszawy proste.
Także dla was mieszkania są za drogie, a w Warszawie czeka się 8-12 miesięcy na wpis do księgi wieczystej, ktoś to kupuje i tak są to te najlepsze jednostki, dla których jest to miasto.
Gość z wklejonego komentarza też nie ma świadomości, że w IT dla osoby z 3-5 latami doświadczenia stawka to obecnie 30-50k w Warszawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
perfumowyswir - #nieruchomosci #kredythipoteczny

Skąd ten ból na tagu, że #warszawa ...

źródło: IMG_2779

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: Jak się najlepiej zarabiający i najwyżej w hierarchii zbiorą w kupie to logiczne, że stać ich na więcej i będzie potężny dysonans między grupą z it czy tam osobami pracującymi w centralach wielkich korpo, a mietkiem na ochronie, sebkiem na magazynie czy danusią z biedronki nie umniejszając nikomu. W Krakowie mamy podobnie.
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: Wpis do księgi wieczystej to obecnie raczej ok. pół roku, właśnie ostatnio dostałem wpis, czekałem od maja. Co do stawek dla programistów, to trochę przeginasz, z 3-5 latami expa wybitne jednostki może i tyle dostaną, ale standardowy klepacz to raczej ok. 20-25k na fakturze + vat.
  • Odpowiedz
@fff112: mietki z biedronki to najczęściej albo emigranci albo rodowici mieszkańcy Warszawy i oni o mieszkania się nie martwią (czasem też studenci, a ci mają akademiki za grosze). Także jakoś sobie ci ludzie radzą, gdyby nie było chętnych to i pensje byłyby wyższe, a masz tu minimalne bezrobocie.
  • Odpowiedz
@perfumowyswir Mówię o IT z prawdziwego zdarzenia, a nie instalowaniu systemów w urzędzie gminy na #!$%@?..tu to poradzi sobie chyba każdy to i zarobki adekwatne, ale na pewno wyższe niż za kasą w sklepie. Nie ma się co łudzić ofertami z takich urzędów bo zatrudnia się kogoś na miesiąc za tą kwotę, a potem podnosi dużo więcej żeby nikt nie swój nie chciał przyjść za taką kasę, a swojemu się podniesie.
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: bo to wycie biedaków. Musi Jastrząb podnieść stópki na maxa, żeby tylko prawdziwa elita mieszkała w dobrych lokalizacjach. To jedyny ratunek. Na kredyt kupuja biedaki. Powazni ludzie kupuja za gotowke. Ja za gotowke sie buduje. Ale jestem elita i biedaki nie zrozumieja tego
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: Tylko, że warto patrzeć trochę szerzej. W Warszawie potrzebni są też nauczyciele, ratownicy medyczni, urzędnicy itp. a przy takich kosztach życia i takich zarobkach w tych branżach to będzie coraz gorzej
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: Ale Polska w niczym Stanów nie przypomina

@perfumowyswir Niektórzy sobie radzą a niektórzy nie. A to, że nie są potrzebni to nie wiem jak skomentować

Potem wyjdzie, że do wszystkich takich zawodów publicznych idą najgorsi tumani albo niewykształceni imigranci.
Dzieci będą uczone przez kretynów, urzędnicy będą popełniać błąd za błędem, kierowcy autobusów będą powodować więcej wypadków itp.
  • Odpowiedz
@hwk1988 o widzę, że gazeta.pl czytasz boomerze, tak strasznie biedujemy. Może lepiej, że tak myślisz to nie będziesz chciał nas dosrać podatkami jak reszta zawistnych Polaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz