Wpis z mikrobloga

Mam dość tego pseudo-intelektualnego #!$%@? "obie strony są równie złe" postowanego przez kompletnych ignorantów łykających każdą anty-izraelską propagandę i pałująca wiplera do kolejnego "newsa" wysranego przez rzecznika Hamasu.

Nie wiem jak można porównywać państwo respektujące prawo międzynarodowe do organizacji terrorystycznej mordująca CELOWO małe dzieci w swoich domach i traktująca własnych obywateli jak gówno nie pozwalając im schronić się w tunelach (mając ich 5000 km) i nakazująca pozostawania na terenach objętych ostrzałem.

Hamas ma za nic życie tych ludzi i celowo doprowadza do ich śmierci aby durni symetryści z wykopu mogli się spuszczać jacy to Żydzi są źli.

Izrael w tej wojnie się broni i gówno możecie oceniać, dopóki żyjecie w Europie i wasza rodzina nie żyje w strachu przed fanatycznymi szaleńcami, którzy pławią się tym, że mogą zamordować żydowską rodzinę.

#izrael #palestyna #wojna #bekazprawkow #bekazlewakow
Pobierz Clefairy - Mam dość tego pseudo-intelektualnego #!$%@? "obie strony są równie złe" po...
źródło: wykopki hamasowcy
  • 82
@Clefairy: Wszystko zależy od tego z jakiej perspektywy się to ocenia. Zabijanie jest moralnie złe i myślę, że nikt się z tym kłócić nie będzie. W tym przypadku obie strony mordują się nawzajem. Wątpliwym moralnie jest doszukiwania się tutaj lepszej ze stron na zasadzie "bo oni się bronią, a tamci atakują" albo "bo to ich ziemia, a tamci ich bezprawnie zajęli". Żadne tłumaczenie tego typu nie czyni żadnej ze stron lepszej
to czemu przez tyle lat Izrael nie wyraził zgody na siły pokojowe ONZ w strefie Gazy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@N331: ONZ miał już pod swoim nadzorem strefę Gazy, skończyło się to na liczeniu czy codzienny limit wpuszczanych bomb na żydów nie jest przekroczony.
@rafal-heros

jesteś tak głupi czy naiwny? Jedz na wakacje do Izraela i mów że jesteś z Polski to zobaczysz jacy to mili ludzie


Siedzieliśmy 3 miesiące zespołem. Mnie taksówkarz pytał dlaczego Polacy współpracowali z Hitlerem a koleżankę jakiś dziadek całował po rękach bo go jakaś rodzina ukrywała.
Za to z cięciem na parkingu gadałem po polsko-rosyjsku.

Wychodzi na to że zdania są podzielone
jak można porównywać państwo respektujące prawo międzynarodowe


@Clefairy: Co ty #!$%@?*z? xD Izrael respektuje prawo międzynarodowe? Niby od kiedy? Może bombardując Syrię w 2013? Albo używając do bombardowań białego fosforu? Czy może okupacja Zachodniego Brzegu od 1967, której zasiedlanie zostało uznana przez ONZ za jawne pogwałcenie praw międzynarodowych?
https://press.un.org/en/2016/sc12657.doc.htm
O ile zgadzam się, że Hamas to nieporównywalnie gorsze szuje to twierdzenie, że Izrael jest bez winy, jest pierwszej wody kłamstwem.
@grillo: jakie prawo międzynarodowe naruszał Izrael przed inwazją Hamasowców?


@Clefairy: a co, to w czasie wojny prawo międzynarodowe nagle przestaje obowiązywać? Otóż powiem ci. Zbombardowali obóz dla uchodźców, z czego byli tak pewni siebie, że się do tego przyznali.
@Clefairy: Jak zmądrzejesz to może zrozumiesz, że Status samego Izraela jest mało legalny, a sytuacja z palestyńczykami w strefie gazy to aberracja. Zrobili im getto w Gazie, a z drugiej strony KRADNĄ im domy na zachodnim brzegu. Tak się zachowuje państwo prawa?

To jest desperacja, a nie zwykły terroryzm. Hamas nie może zrobić NIC Izraelowi.

Kiedyś się zastanawiałem, czemu hamas się nie dogada z Izaelem, ale w sumie to o czym
Mam dość tego pseudo-intelektualnego #!$%@? "obie strony są równie złe"


@Clefairy: a ja w ogóle mam dość wykopków zajmujących jakiekolwiek stanowisko, bo ten konflikt jest tak trudny, tak nam daleki i tak niejednoznaczny że mało który Polak jest w stanie naprawdę dobrze zrozumieć przyczyny tego konfliktu i jego cały przebieg ze wszystkimi detalami, aby wyrazić dość obiektywną opinię.

To tak jakby jakieś randomy z drugiego końca świata wypowiadały się o Polsce
@N331:
Izrael nie wyraził zgody na siły pokojowe ONZ w strefie Gazy z kilku powodów.

Po pierwsze, Izrael obawia się, że siły ONZ będą zbyt słabe, aby powstrzymać Hamas i inne ugrupowania terrorystyczne przed atakami na Izrael. W przeszłości siły pokojowe ONZ w strefie Gazy były wielokrotnie atakowane przez Hamas, a w niektórych przypadkach nawet zmuszone do opuszczenia strefy.

Po drugie, Izrael uważa, że siły ONZ będą stanowić zagrożenie dla jego