Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy dlaczego eko świry nie cisną SPAŚLAKÓW? Jedzą za 5 osób, ślad węglowy x5. Plus oczywiście obciążeni służby zdrowia. Nawet samochodu też więcej pala jak taki wsiądzie. A do sportowca co je 2.5k kal i zje sobie steka juz tak. Od dziecka cisnę z grubymi, to moja walka o planete. #ekonomia #lewackalogika #grubasy #bekazgrubasow
xDelxd - Ktoś mi wytłumaczy dlaczego eko świry nie cisną SPAŚLAKÓW? Jedzą za 5 osób, ...

źródło: temp_file6485431155532385928

Pobierz
  • 47
@xDelxd: Jedzenie ma niski ślad węglowy bo jest biodegradowalne i w większości CO2 jest w obiegu zamkniętym (pomińmy śladowy udział paliwa do maszyn rolniczych, nawozów czy oprysków), większość CO2 pochodzi z konsumpcji dóbr przemysłowych, transportu czy energii na cele grzewcze.

Taki grubas może i się #!$%@?, ale zużyje tyle samo energii w mieszkaniu z termostatem 20C, to czy jego stalowa puszka waży 1950kg z chudą kobietą czy 2050kg z otyłym spaślakiem
via Android
  • 21
@PfefferWerfer no nie zgqdzam się, wszystko co jedzą jest panowane w plasik. Wymaga pracy, prądu, transportu. Większe ubrania, plus spaslaki żrą, przetworzone jedzenie które wymaga więcej prądu i zasobów do wytworzenia. Czyli biodegradowalość to najmniejszy problem. Śmieci które generuję rodzina vs jeden grubas. Grubsy też zużywają samochody bardziej, zawieszenie, opony, hamulce. Fizyki nie oszukasz.
Ślad węglowy zależy tylko wydawanego co miesiąc budżetu, a nie od tego ile kcal #!$%@?łeś w formie klusek ze smalcem.

wszystko co jedzą jest panowane w plasik

Śmieci które generuję rodzina vs jeden grubas


Jeśli je non-stop w McDonald's to ma pakowane w papier xd Większość opakowań po żarciu jest do recyklingu, więc nie przesadzałbym tutaj.

Wymaga pracy, prądu, transportu.


Jak wszystko w życiu - mając do dyspozycji 5k PLN co miesiąc
via Android
  • 8
@PfefferWerfer no o fizyce wiem więcej niz ty najwyraźniej skoro 100kg więcej nie ma wpływu na energię jaką zużyje pojazd. A 100kg to low-end ulańcow. Na płaskiej drodze spoko nie zużyje się aż tak. Ale jak dodasz do tego skale to się jednak trochę tego zbierze. Plus wszystkie meble które gniota swoimi dupami. Ślad węglowy to nie tylko budżet. Mam ziomka grubasa co mu się bardziej zużywa zawieszenie po lewej stronie. Pewnie
@xDelxd: bo sami są ulani, tyle w temacie. Jasne, część to turbo weganie co wyglądają jak z Oświęcimia i podobnie są niedożywanie, ale wystarczy spojrzeć na protesty. Głównie grube baby z kolorowymi włosami, no przecież nie będą same w siebie walić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i tak, to jest prawda, że nie tylko ten mityczny i straszny ślad węglowy, ale zużycie jakichkolwiek zasobów i wpływ na środowiska
@PfefferWerfer:nie masz racji. Grubasy jedzą więcej przetworzonej żywności i za samo jej pakowanie masz większą szkodliwość dla środowiska (bez sensu skupiasz się tylko na śladzie węglowym). Przecież taki grubas żłopie głównie colę, no to weź uwzględnij choćby plastik z butelek, czy też ich transport i cały wydatek energetyczny na produkcję itd. Ludzie chudzi z reguły patrzą na to co jedzą i częściej gotują sami, przez co zużywają chociażby mniej opakowań. Grubas
Grubasy jedzą więcej przetworzonej żywności i za samo jej pakowanie masz większą szkodliwość dla środowiska (bez sensu skupiasz się tylko na śladzie węglowym) Przecież taki grubas żłopie głównie colę, no to weź uwzględnij choćby plastik z butelek, czy też ich transport i cały wydatek energetyczny na produkcję Grubas bierze gotowe jedzenie i daje do mikrofali.


Nieźle popłynąłeś z chłopskim rozumem. Tradycyjna polska dieta domowa czyli schabowy, ziemniaki z tłuszczem i mizeria z
via Android
  • 5
@PfefferWerfer no to dawaj wrzuć se do samochodów 5 albo 10 worków cementu. Pojeździj miesiąc. I dasz znać czy pomijalnie. Kiedyś brałem jak leci ludzi na blabla. Do momentu aż wpakowałem sobie 3 ulańcow. Na 500km trase. Sam smród juz był nie fajny. Po takiej tarasie jebneła mi sprężyna z tyłu. Pomijać to, że hamowanie było mniej pewne, ledwo jechał samochód 150koni. Wiem że to dowód anegdotyczny. Ale od tamtej pory patrze
no to dawaj wrzuć se do samochodów 5 albo 10 worków cementu


@xDelxd: Robię to regularnie - tylko zamiast cementu to towar sam wsiada na nogach w formie 3 dorosłych osób o łącznej masie 200 kg, dziwnego zachowania pojazdu nie stwierdzono.

Auto 150 koni nie chciało jechać? To pewnie jak podczepisz pustą przyczepkę to też ledwo idzie bo ona sama waży 200kg, ale w dowodzie już masz klepnięte z 600kg dopuszczalnego