Wpis z mikrobloga

trzeba być zaślepiony nienawiścią by nie doceniać Lewisa za osiągnięcia w tym sezonie. Sam nie przepadam za nim do końca, ale jeździ na miarę tych 7 tytułów mistrzowskich które zdobył.


@MrRedz: Jeździ wybitnie, ale miewa też wyścigi, gdzie wyraźnie nie dojeżdża z formą (może kwestia bolid, ustawień, a może to i on sam). Ogólnie zdecydowanie zasłużony mistrz świata w F1, ale jednak w życiu bym nie powiedział, że z jego jazdą
@Najmienkszy_puszkarz: Lewis zawsze był zajebistym kierowcą, tylko w czasach dominacji Merca, ludzie miewali go dość za aspekty pozasportowe. Mam nadzieję że w przyszłym roku Merc dobije poziomem do Red bulla i będziemy znów mieć sezon jak w 2021
@fraleg: Obawiam się, że do większych zmian czyli 2026 Red Bull będzie dominował w stawce jak obecnie. Trafili od początku z specyfikacją bolidu, rozwijają ją, a dodatkowo mają Neweya w swojej ekipie. Przed resztą ekip jak Ferrari, Mercedes jeszcze dużo pracy.
Chyba, że Perez dalej będzie w RBR to walka o drugie miejsce w generalce będzie zacięta :)
@kilgoro: Każda konstrukcja ma swoje limity, około 2-3 sezony stabilnych przepisów i może się okazać, że Red Bull aż tak nie odstaje, po inni mają lepsze platformy niż się wydaje.
@Vegetan: akurat do 2026 nie planują zmianach w przepisach, a w 2026 wchodzą nowe jednostki silnikowe a wiemy jak się skończyła jedna przygoda RBR z nową jednostką ;)
@MrRedz: @Najmienkszy_puszkarz Wiem ze tendencja jest jaka jest u oponeo, ale jeśli mówimy o sezonie to mówmy o sezonie a nie ostatnich 3 wyścigach a w przekroju całego sezonu to dupy on nie urywa.
Na wicemistrza zasłuży jak zdobędzie punkty i przeskoczy Ogóra Pereza, a nie jak przejedzie 3 wyścigi na poziomie bez zesrania się na cały świat.
@MrRedz: Liczy się ilość tych wyścigów oraz jakość błędów, np. takich manewrów jak Leclerc podczas GP Francji czy słynne hamowania Lewisa w archiwum Maxa ciężko znaleźć. W sumie chyba to na mnie robi w nim największe wrażenie.

Do tego Lewis to mocno 'drama queen', chęć wycofania z bolidu raczej mało pretenduje go do miana godnego P2.