Wpis z mikrobloga

@Loginconajmniej4znaki: A jak to się dzieje że różne tłuszcze są różnie wykorzystywane? Dlaczego ludzie mówią że jedne tłuszcze są zdrowe a drugie nie? Dlaczego mówią o stosunku omega 3 do omega 6? Przecież żołądek nie jest podzielony i nie umie jednych od drugich odróżnić xD

No to tak samo różne białka są różnie wykorzystywane, nie wiem z czym masz problem.
@FerdynandMagellan:

A jak to się dzieje że różne tłuszcze są różnie wykorzystywane? Dlaczego ludzie mówią że jedne tłuszcze są zdrowe a drugie nie? Dlaczego mówią o stosunku omega 3 do omega 6? Przecież żołądek nie jest podzielony i nie umie jednych od drugich odróżnić xD

Co to w ogóle za teza? Omega 3 i 6 mają inne struktury chemiczne.
Czy coś jest zdrowe jest relatywne.

No to tak samo różne białka
Pan_Szeryf - @FerdynandMagellan:
A jak to się dzieje że różne tłuszcze są różnie wyko...

źródło: ijms-21-04489-g001

Pobierz
@Pan_Szeryf: Różne białka też mają różne struktury chemiczne, o to chodzi. Wiem że powszechna opinia jest taka że każde białko jest przed użyciem rozkładane na aminokwasy, ale to jest zwyczajna głupota. Dlaczego ludzie suplementują kreatynę, kolagan itd.? Przecież są zbudowane z aminokwasów więc wg ciebie wystarczy zjeść równoważną ilość fasoli xD

Ja tu nie muszę niczego udowodnić, ja po prostu piszę prawdę i może ktoś mądry sobie skorzysta. Jak potrzebujesz potwierdzenia
@FerdynandMagellan: Chodzi ci o peptydy
Kolagen jest jest w części rozkładany do peptydów (reszta do aminokwasów, tego nie chcemy)
Jeżeli kolagen zostałby w całości rozłożony do aminokwasów to te aminokwasy niczym by się nie różniły od tych pochodzących z fasoli.

Teraz jeszcze musisz udowodnić w jakim stopniu białko rozdrabniane jest do peptydów a aminokwasów i jaką rzeczywiście te peptydy robią różnice.

+ mleko w proszku praktycznie niczym (pod względem białka) nie