Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredyt2procent #kredythipoteczny
Dobra, sprawdzamy nastroje na tagu.
Zakładamy, że od stycznia kredyt 2% oficjalnie kaput i narazie nic w zamian.
Co się stanie z cenami nieruchomości?

Ceny nieruchomości bez kredytu 2% od 2024 będą:

  • będą rosnąć 35.0% (107)
  • będą spadać 25.8% (79)
  • utrzymają się na obecnym poziomie <stagnacja> 39.2% (120)

Oddanych głosów: 306

  • 10
@analboss: jesli beka zdechnie to nie ma chyja cent leca w dol. dewi inaczej zostana z goracym kartoflem, fomo juz na koncowce a giganci z gpw maja odpalone cale osiedla. Duzi co miesiac dwa startuja jakas inwestycje te bekowe gotowe juz zbyli, zostaly te na 2025. Sprzedaz idze w trybie zastraszenia potencjalnego kupujacego. “Zwolnilo sie prosze sie decydowa bo kolejka na milion osob” “w okolicy nie ma juz wolnych dzialek”
@analboss: Naprawdę myślicie, że nowy rząd strzeli sobie w kolano uwalając BK2%..?

Nawet jeśli limit na 2024 się wyczerpie, to ruszy z kolejnym rokiem, bo program ma przewidziane kolejne limity wniosków do końca 2027 roku.
@Spust: ale uwalenie bk2% to nie jest żaden strzał w kolano, bo każdy kto chce kupić swoje M2 widzi jak rynek przez to sztucznie podniósł ceny do górnych limitów i że pomimo niskiej raty wcale nie jest taniej.

Bk2% to ratuje dupę tylko komuś, kto ma zamiar się budować na swoich zasadach, dla szukających kurnika ten program nie wpłynął gigantycznie na cenę końcową mieszkania a młodym ludziom wręcz zaszkodził windując niebotycznie
@Puszkov: Jak to nie jest taniej? Rata przy kredycie 500k na 35 lat to ~2 tys. PLN z dopłatami, bez dopłat są to prawie 4 tys. A mieszkania w ostatnich miesiącach wzrosły o ile, 10%? Pecha mają jedynie ci którzy nie łapią się na BK2%.