Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?. Minimalna w przyszłym roku 4300 brutto. Przecież z całym szacunkiem jak #nauczyciele początkujący dostają 4777,86 zł brutto i nie dostaną znacznej podwyżki to to jest jak nasranie na mordę.
Nie mówię już o tym, że te #zarobki niewiele wzrosły od 40 lat. Nauczyciele, którzy odchodzą teraz na emeryturę pamiętają takie kwoty na początku swojej "kariery", tylko że wtedy może twoforyou w maku był po 2 złote...
Edukacja powinna się zmieniać, unowocześniać, młodzież się zmienia, treści i nowości przybywa... Nauczyciele muszą się dokształcać, gonić za nowościami świata, ale jak tego od nich wymagać jeśli biurokracja rośnie, odpowiedzialność za młodzież również, a ich zarobki są tak żałośnie niskie. Sprzątaczka bez szkoły, która wchodzi po mnie na salę i drze mordę, że krzesła nie są do góry ma płacone więcej. Nauczyciel przedmiotów zawodowych here
:/ na #!$%@? sie bylo uczyc
#pracbaza #praca #inflacja #szkola
GilbertusAlbans - Ja #!$%@?. Minimalna w przyszłym roku 4300 brutto. Przecież z całym...
  • 26
@GilbertusAlbans a ja czasy szkolne pamiętam jak nauczyciele przychodzili z kawą na lekcje, często puszczali film albo gadali o życiu. Może taka szkoła? Kto się uczył to zdał zawodowe i maturę ale jak moja znajoma uczy w 1-3 to z tego co opowiada to narzeka na zarobki ale nie żali się, że jest to ciężka praca czy wraca stryrana jak po pracy na magazynie czy przy fizycznej pracy.

@R4zziell: ile godzin w domu poswieca na przygotowanie sie do zajec? Ciekawi mnie, bo skoro jest tuz przed emeryturą, to naucza już wiele lat, więc materiał pewnie zna na pamięć - co więc pochłania tyle czasu podczas przygotowań? I czy z tymi przygotowaniami wychodzi ponad 40h tygodniowo?
@GilbertusAlbans: A może zacznijmy od tego, że nauczyciel w szkole spędza 13.5 godziny czyli dosłownie JEDNA TRZECIA NORMALNEGO ETATU (18h LEKCYJNYCH po 45 minut = 810 minut = 13.5 godziny).

Może zacznijmy od wyrównania pracy nauczycieli do normalnego etatu - takiego samego jak ma każdy człowiek w Polsce.

Póki tego nie wyrównamy to ich zarobki należy mnożyć razy 3, czyli początkujący nauczyciel nie zarabia 4700 brutto, a 14100 brutto, tylko pracuje
@Neko-chan51: Przerwy w pracy należy się 15 minut, W KAŻDEJ PRACY.
Wszystko powyżej 15 minut może być odliczone z dnia pracy i np w korpo siedzisz 9h a nie 8h, bo w środku jest przerwa na lunch.

A przy tablicy nie masz 18h tylko 13.5h, bo może nauczyciele nie wiedzą, ale godzina ma 60 minut.

Jak zaczniecie pracować w normalnym wymiarze godzin to można na poważnie rozmawiać o zarobkach.
@Stallion45: Nie zgodzę się z tym, że pracują mniej pod względem ilościowym. Może jeśli chodzi o ewidencjonowany czas pracy to tak, ale tylko ci którzy zasmakowali tej pracy i sumiennie do niej podeszli wiedzą jak na serio jest. Czas na przygotowanie lekcji, przygotowanie pracowni, sprawdzenie prac i organizację rzeczy takich jak konkursy, przygotowanie do olimpiad, przygotowanie wycieczek dobijają spokojnie do tych 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu.
Byłem świadomy,
@KawaRozpuszczalna: Tylko, że jeśli ktoś zdecyduje się na pracę jako nauczyciel to nie pójdzie po tych "kilku" godzinach pracy w szkole do innej pracy żeby dorobić. Plany lekcji nie są układane zazwyczaj pod nauczyciela. Nikt nie ma po 8 godzin przez 3 dni i dwa dni na pracę dorywczo w hucie. W planie jest sporo okienek. Ok, w tych okienkach można coś zrobić, ale serio jeśli ktoś myśli, że pracując jako
@iquiet: Zależy od podejścia nauczyciela i pewnie tego czego uczy. W nauczaniu przedmiotów zawodowych nie ma tego luzu. Nauczyciel pracuje równo z uczniami, a przy tym nadzoruje ich poczynania. Czasami samemu wykonałoby się zadanie o wiele szybciej i bez wysiłku ale nie o to chodzi.
przepisać jakieś równanie czy datę na tablice, zadać zadanie i fajrant


@zjadlbym_kebaba: ale to właśnie wynika z zarobków. Nie ma żadnej konkurencji, wakatów jest mnóstwo, bierze się kogokolwiek i efekt jest właśnie taki. Sensowni ludzie odchodzą z tego zawodu bo takie same pieniądze można mieć gdziekolwiek indziej bez żadnego stresu i żadnej odpowiedzialności. Sprzątaczka w szkole zarabia tyle samo co nauczyciel.

Gdyby była jakakolwiek możliwość premiowania dobrych nauczycieli pieniędzmi to byłaby
@mat0707: Klasyk po prostu xd
Niech każdy nauczyciel tak zrobi i wyjedzie za granicę, będzie zapaść w kraju z dzieckiem nie będzie co zrobić i może wtedy się ktoś obudzi.
Jak ktoś narzeka na pracę w sklepie to też mu powiesz, żeby robotę zmienił? Sam nigdy nie narzekasz na pracę?
@Neko-chan51

@mat0707: Klasyk po prostu xd

Niech każdy nauczyciel tak zrobi i wyjedzie za granicę, będzie zapaść w kraju z dzieckiem nie będzie co zrobić i może wtedy się ktoś obudzi.

Jak ktoś narzeka na pracę w sklepie to też mu powiesz, żeby robotę zmienił? Sam nigdy nie narzekasz na pracę?


Wszyscy się nie zwolnią bo wiedzą że siedzenie na dupie za tą kasę to i tak spoko do tego wlatuje
Gdy jest przerwa dla uczniów nauczyciele nie mają przerwy, mają dyżury na korytarzu lub rozmawiają z rodzicem, który przeszedł bez umawiania się na konkretną godzinę.


@Neko-chan51: Póki nie wprowadza 40h tygodnia pracy dla nauczycieli naprawdę nie ma o czym rozmawiać.
Chielibysice zarabiać jak za cały etat, gdy większość robicie na odwal się i nie wiem czy pracujecie w sumie na pół etatu.