Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?. Minimalna w przyszłym roku 4300 brutto. Przecież z całym szacunkiem jak #nauczyciele początkujący dostają 4777,86 zł brutto i nie dostaną znacznej podwyżki to to jest jak nasranie na mordę.
Nie mówię już o tym, że te #zarobki niewiele wzrosły od 40 lat. Nauczyciele, którzy odchodzą teraz na emeryturę pamiętają takie kwoty na początku swojej "kariery", tylko że wtedy może twoforyou w maku był po 2 złote...
Edukacja powinna się zmieniać, unowocześniać, młodzież się zmienia, treści i nowości przybywa... Nauczyciele muszą się dokształcać, gonić za nowościami świata, ale jak tego od nich wymagać jeśli biurokracja rośnie, odpowiedzialność za młodzież również, a ich zarobki są tak żałośnie niskie. Sprzątaczka bez szkoły, która wchodzi po mnie na salę i drze mordę, że krzesła nie są do góry ma płacone więcej. Nauczyciel przedmiotów zawodowych here
:/ na #!$%@? sie bylo uczyc
#pracbaza #praca #inflacja #szkola
GilbertusAlbans - Ja #!$%@?. Minimalna w przyszłym roku 4300 brutto. Przecież z całym...
  • 26
Czyli po prostu brak wiedzy z Twojej strony


@Neko-chan51: xDDDD

Siedzisz 40h w pracy? Nie. Wiec czemu chcesz mieć płacone jak za 40h?

A że w domu sobie sprawdzasz zadania czy testy czy się przygotowujesz - może tak robisz może tak nie robisz, nikt nie ma możliwości cie sprawdzić.
Po za tym w wielu zawodach ludzie też się w domu PRZYGOTOWUJĄ żeby dobrze wypaść w pracy.

O zarobki to bez przerwy
@nitrochaser: Ciekawe jaka kobieta uczyłaby przedmiotów ściśle technicznych zawodowych. Znajdź mi taką, która nauczy naprawiać silniki, pracy na tokarce, spawarce itd. Nauczyciele to nie tylko matematycy, poloniści itp. Jest spora grupa nauczycieli przedmiotów zawodowych. Przedmiotów, których branże co roku się unowocześniają. Ogólne przedmioty niewiele się zmieniają tutaj cały czas trzeba gonić za nowościami. Już teraz jest krucho z nauczycielami zawodu. I wcale się nie dziwię. bo za takie pieniądze to już
@KawaRozpuszczalna: Ja jestem za 40h w pracy, tylko w tych godzinach chcę mieć możliwość przygotować się do zajęć, wypisać dziennik, napisać regulaminy różnych akcji konkursów/olimpiad, sprawdzania zadań itd. Jeśli wszystko to co opisałam i więcej zmieściłoby się w 40h, to z miłą chęcią to zamienię.
Więc masz nierealne wyobrażenia o nauczycielach i za przeproszeniem pieprzysz od rzeczy.