Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?. Minimalna w przyszlym roku 4300 brutto. Przeciez z calym szacunkiem jak ktod zarabja 6-7k brutto i nie dostanie znaczej podwyzki kosztow to bedzie jak naplucie na morde.
Nie mowiac o ludziach co maja dzis 5-6k brutto. Juz widze jak janusz daje wszystkim podwyzki
:/ na #!$%@? sie bylo uczyc
#pracbaza #praca #inflacja
  • 110
  • Odpowiedz
  • 39
@DarkZizi jestem w IT od niedawna i uwierz mi nie jest tu tak kolorowo jak mowia te raporty o zarobkach dla juniorow. Chhba ze nazywamy juniora z 3 letnim expem to moze te wykresy maja sens
  • Odpowiedz
  • 89
@galgal nie chce tu nikogo obrazac, chodzi o to, ze zeby dzis byc sprzataczka potrzebujesz po prostu osoby sprawnej fizycznie. Poziom wejscia w sprzatanie jest nizszy niz pracownika biurowego .
Sprzataczka musi znac zasady sprzatania typi ze szmata do podlog nie myje okien itp.. jaka chemie uzyc gdzie, ale np. Pracownik biurowy musi miec jakies kursy, czesto juz jakis jezyk a dzisiaj conamniej 2, angielski i np. Niemiecki.
Poziom wejscia jednak
  • Odpowiedz
@Volantie: dokładnie ja znam ludzi co jeszcze 5 lata temu zarabiali średnią krajową a w przyszłym roku będzie to minimalna już jak nie podniosą im mocniej pensji. Nie wszystkie branżę dostają podwyżki a są i takie gdzie stawki spadają. Mega demotywujące.
  • Odpowiedz
  • 56
@rwrcrw no o tym mowie, jak firma bedzie musiala na dzien dobry podniesc minimalna pensje, to juz widze jak ochoczo daja kolejne podwyzki ludziom ktorzy zarabiaja wiecej niz minimalna.

No taki z minimalnej dostanie z 3600 na 4300, a ten co ma teraz 4500 dostanie 5200? Wolne zarty. Jak dostanie 4700 to bedzie duzo.

Ale wtedy ktos powie, ze "#!$%@? te 400 wiecej niz mininalna", skoro czesto gesto wiaze sie to
  • Odpowiedz
@Volantie: też nie chcę nikogo obrażać, ale zwykle jak mam do czynienia z urzędnikiem, to czuję się jakbym rozmawiał z człowiekiem upośledzonym, który mentalnie tkwi w XX wieku. Nie wiem czy wynika to z faktu, że zatrudniają tam ludzi, którzy nawet do sprzątania się nie nadają czy z faktu, że nikt za tak niskią pensje nie chce być urzędnikiem ¯\(ツ)/¯ . Co do języków to ostatnio musiałem mieć przysięgłe tłumaczenie
  • Odpowiedz
@Volantie własnie odkryles jak działa PRL. Wszystkim po równo... Dlatego najbardziej tęsknią za tym czasem ludzie, którzy się obijali, nie mieli aspiracji do rozwoju. Jedni w latach 90 klepali biedę a kto umiał znaleźć luke na rynku właśnie przekazuje dziecia biznesy, nieruchomości itd.
  • Odpowiedz
  • 12
@maryjuszpitagoras wiesz co, jednak to bylo wtedy.inaczej. bezrobocie 20-25% robila swoje. Nawet ci ogarnieci mieli proborm cokolwiek znalezc i wykonywali prace fizyczne, jesli komus udalo sie po znajomosci znalezc.

Generalnie podwyzszanie minimalnej ma sens, ale to musi byc robione z glowa, a nie na lapu capu tak jak teraz
  • Odpowiedz
@Volantie: i tak i nie. w krotkim okresie czasu tez mnie to wk#$&^, bo dystans do minimalnej zmniejszy sie. ale jesli kurs euro sie utrzyma, to ci ludzie na minimalnej beda w euro zarabiac wiecej niz rok temu, z czasem i nasze pensje pojda w gore, a serio NIC mnie tak nie raduje jak fakt ze w Polsce powoli doganiamy zachodnie pensje (1:1 to pewnie nigdy nie bedzie, ale dzis
  • Odpowiedz
@rwrcrw

dokładnie ja znam ludzi co jeszcze 5 lata temu zarabiali średnią krajową a w przyszłym roku będzie to minimalna już jak nie podniosą im mocniej pensji.


To znaczy, że ich praca jest teraz warta minimalną.
  • Odpowiedz
@Volantie: powiedział bym to samo "25% najgorzej wynagradzanych pielęgniarek zarabia poniżej 4 930 PLN brutto. Na zarobki powyżej 6 890 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych ..."
  • Odpowiedz