Wpis z mikrobloga

U mnie w domu się zawsze jadło majonez Winiary i myślałem, że ludzie sobie robią jaja z tym, że Kielecki smakuje jak ocet, lub przynajmniej przesadzają, bo gdzie bym nie jadł jakiegoś majonezu poza domem w burgerach czy w sałatkach to zawsze smakował tak samo. Pierwszy raz zjadłem kielecki jakoś rok temu i muszę przyznać, że ludzie nie przesadzają ani trochę xD
To gówno smakuje i #!$%@? octem. Nie wiem jak można to jeść, może do sałatki jarzynowej się nadaje, nie mam pomysłu z czym innym mogłoby to jako tako smakować.
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RobieZdrowaZupke: U mnie w domu też się jadło Winiary.
No i przy każdej Wielkiej Wojnie Majonezowej na Wykopie mam flashbacki z dzieciństwa, gdy babcia i reszta rodziny robili te ciężkie sałatki jajeczne, warzywne dosłownie pływające w majonezie.
Żeby tego było mało, całość była "udekorowana" dodatkową grubą warstwą majonezu od góry.
Wystarczyło kilka kęsów tej brei, aby poczuć się ciężko i nieprzyjemnie.

Z Kieleckim jest inaczej. Można dać go połowę mniej, aby sałatka nabrała przyjemnego majonezowego posmaku, aby słodycz gotowanych warzyw przyjemnie kontrastowała z ostrością Kieleckiego. Sałatka jest zdrowsza
  • Odpowiedz
@RobieZdrowaZupke: ja już nie pamiętam co to było z winiary - czy chodziło o to że nestle dalej działa w rosji czy coś wcześniej w czasie pandemii, ale kupiłem kielecki i mi i różowej smakuje, trochę inny smak ale ok, w życiu bym nie powiedział że "#!$%@? octem", w sumie nie zwracamy na to uwagi ale jak widzę gdzieś w sklepie kielecki to kupuję go zamiast winiar
  • Odpowiedz
a mnie zawsze zastanawia kłótnia pomiędzy tą dwójką, gdzie obu nie lubię i wolę np taki Kania z Lidla


@hitsmer: Ja mam podobnie, ale jednak trochę inaczej. Tak naprawdę lubię oba, a inne są zazwyczaj niejadalne, szczególnie te tańsze pod markami własnymi sklepów, jak Kania czy Madero.
  • Odpowiedz
@RobieZdrowaZupke: Winiary, Hellmans to majonezy klasyczne o profilu smakowym neutralnym. Nadają się do sałatek które same w sobie mają jakiś profil smakowy.

Kielecki jest wyjątkowy bo ma z góry narzucony profil smakowy. Nadaje się do kanapek i mdłych sałatek.

Zasadniczo wolę kielecki ale Winiary też jest dobry. Jak robię np; kanapkę w stylu góralskim to majonez jest neutralny. A jak normalną kanapkę to tylko kielecki.
  • Odpowiedz
@RobieZdrowaZupke: kiedyś przerzuciłam się z winiary na kielecki, bo to jedyny był bez konserwantów i jakichś dodatków niepotrzebnych, ale potem spróbowałam winiary i no stwierdziłam, że jednak nie warto się męczyć dla lepszego składu XD Zresztą możę dlatego jest taki kwaśny, żeby nie trzeba było dodawać konserwantów - sam ocet wystarczy :D
  • Odpowiedz