Wpis z mikrobloga

Hej, wspólnie z narzeczoną zastanawiamy się nad wzięciem mieszkania na #kredythipoteczny #kredyt2procent. Jak długo teraz zajmuje procesowanie? Nie wiem czy będę mial zdolność bo mam działalność dopiero od 7 miesięcy, ale w it pracuję już od 5lat

Potrzebujemy 450k, wkład własny 20%
Ja ryczałt 12% średnio 18k netto co miesiąc
Różowy UoP od 10lat średnio 5k netto

Czy to ze nie jesteśmy małżeństwem może komplikować sprawę?

#nieruchomosci
  • 9
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: Jak chcecie wziąć beke na spółę to albo urząd stanu cywilnego albo podmyj się tam dobrze, wyperfumuj i na wakacje nie pojedziecie. Tylko małże albo bombelek cementuje wspólny kredyt na bk2%. Procedura zależy od banku, ostatnio ponoć się coś poprawiło ale średnio licz 2-3 miesiące. Nie wiem czy jeszcze jest jakiś bank, który pozwala na mniej jak 12 miesięcy JDG, ale wspólnie może być nieco inaczej.
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi Nie słuchaj gadania o 2-3 miesiącach musiałbyś mieć mega Pecha żeby tak długo to teraz trwało. Banki się już znacząco odkorkowały w porównaniu z tym co było na początku BK2. Decyzje ze wniosków składanych w wrześniu często spływają po około 5 tygodniach a niektórzy z października na grupkach kredytowych już dostali decyzję.
  • Odpowiedz
Jak długo teraz zajmuje procesowanie?


@JaTobieTyMi: Zależy to od konkretnego banku. mBank wydaje decyzje w około dwa tygodnie, a Pekao SA to nawet ponad dwa miesiące.

Nie wiem czy będę mial zdolność bo mam działalność dopiero od 7 miesięcy, ale w it pracuję już od 5lat


@JaTobieTyMi: Minimalny okres prowadzenia działalności jaki jest obecnie wymagany w części banków to co najmniej 24 miesiące. Coraz więcej banków akceptuje 12 miesięcy. W
  • Odpowiedz