Wpis z mikrobloga

Jako osoba bedaca mimo wszystko optymista w temacie branzy IT: jesli ktos mysli teraz o przebranzawianiu - odradzam. Prawda jest taka, ze jesli juz teraz nie ogarniasz, nie studiujesz, nie pasjonujesz sie jakims tematem z branzy - odpusc sobie IT. Spada popyt, rosnie podaz pracy - obecnie mamy silna korekte na rynku i nawet doswiadczeni ludzie sie miotaja. Natomiast na entry level jest jazda bez trzymanki, po 1000 CV na jedno miejsce.

Dlugoterminowo branza bedzie sie miala dobrze, ale czy jest sens poswiecac te kilka lat nauki, ktore moglbys poswiecic innej dziedzinie? Bedziesz konkurowal ze studentami z najlepszych uczelni o miejsca, bo obecnie nawet ludzie z takiego np. MIMUW, ktorzy zwyczajowo parli do najlepszych firm, nie moga znalezc pracy. Sytuacja predzej czy pozniej sie poprawi, ale to oni i im podobni znajda pierwsi zatrudnienie, oraz nastepne roczniki po nich.

Rynek sie podniesie, ale dla entry levelowcow bez backgroundu bedzie tylko ciezej. Powoli konczy sie dziki zachod w IT.

#programista15k #pracbaza #korposwiat #pracait #gospodarka
ElMatadore - Jako osoba bedaca mimo wszystko optymista w temacie branzy IT: jesli kto...

źródło: 520

Pobierz
  • 36
@jmuhha: pielegniarki, urzednicy, prawnicy to nie sa jakies szczegolnie prestizowe zawody. Ja wiem, ze programisci lubia sie na tym tagu z jakos powodu deprecjonowac, ale wymagania na najlepszy wydzial informatyki a np. najlepszy wydzial prawa to niebo a ziemia.

BTW dobry prawnik tez zarobi dobrze.
@420_3: po prostu widze jak to jest. moze ktos wezmie sobie do serca, i zeby nie bylo, I do as I preach, wybilem kilku znajomym (no, jjednemu bezskutecznie) przebranzawianie sie na krzywy ryj, bo jeden to chcial juz na bootcampa isc xD
@ElMatadore nie mierzył bym innych swoją miarą ( ͡º ͜ʖ͡º)
Bywa że taki junior kręci kółka wokół dinozaurów z branży.
Ale dobra, daje okejke, w końcu więcej #!$%@? dla nas.
@ElTalento: znam 2 osoby ktore wlasnie koncza/konczyly (w sensie ze mam kontakt). No moze nie ze wszyscy nie moga znalezc pracy, wiekszosc pracuje, ale slyszalem o takich przypadkach oraz to, ze wiele renomowanych firm wstrzymuje zatrudnienie. Jeszcze kilka lat temu sytuacja nie do pomyslenia dla przecietnego absolwenta MIM
nie studiujesz, nie pasjonujesz sie jakims tematem z branzy - odpusc sobie IT


@ElMatadore: Zaczałem pisać w Solidity i klepać wdrożenia w Magento po 30lv i żyłem wyłacznie z tego. Studia przerwałem wcześniej. Byłem ostatnio na jakimś meet upie i ludzie zafiksowani na punkcie jakiegoś rozwiazania podniecali sie tym 2 godziny jakby życia poza tym nie bylo. Wrocilem do domu zrobilem to samo co oni w 20min potestowałem rzucilem w kąt
jesli ktos mysli teraz o przebranzawianiu - odradzam. Prawda jest taka, ze jesli juz teraz nie ogarniasz, nie studiujesz, nie pasjonujesz sie jakims tematem z branzy - odpusc sobie IT.


@ElMatadore: Wlasnie teraz jest czas na przebranżowienie. Wysokie zarobki w ostatnich latach powinny dać oszczędności na naukę innego kierunku. (No chyba ze taki junior 15k wierzył ze tak juz będzie zawsze) IT to jest ogromna branża w ktorej brakuje pracownikow z