Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Na ile (jeśli wcale) pozwalacie sobie w kwestii podkoloryzowania CV? Jestem w robocie nieoficjalnie devopsem, zastanawiam się nad znalezieniem czegoś nowego, ale prawie wszędzie w wymaganiach jest Terraform i Docker, z którymi nie miałem styczności w robocie. Moje aktualne CV jest do bólu szczere, przez co często odrzucają mnie na starcie z powodu braku znajomości tych narzędzi, dlatego zastanawiam się nad wklepaniem tego do CV.

#pracait #programowanie #programista15k #devops



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim Dockera można się nauczyć samemu względnie szybko. Można na laptopie, a żeby było ciekawiej, to polecam Raspberry Pi. Do podstaw wystarczyła mi wiedza z YT. Ale tobie pewnie pójdzie łatwiej i szybciej, bo ja pracuje jako PO, a nie ktoś techniczny xD
@mirko_anonim Docker? C'mon, przecież to narzędzie. Odpal sobie jakieś obrazy, doczytaj o architekturze i cyz są warstwy i masz z bani. To jest 1 wieczór, żeby to ogarnąć.
Docker? C'mon, przecież to narzędzie. Odpal sobie jakieś obrazy, doczytaj o architekturze i cyz są warstwy i masz z bani. To jest 1 wieczór, żeby to ogarnąć.


@Goddy: Tak można o wszystkim powiedzieć i z jednej strony to prawda, bo jakieś podstawowe rozeznanie będziesz mieć i lepsze to niż nic.

A z drugiej strony później masz gościa który pakuje instalację paczek npm dla projektu node.js w entrypoincie zamiast mieć to zrobione
@some_ONE akurat terraforma, który ma swój język bym nie porównywał do dockera (nie uważam, że trzeba umieć robić swoje obrazy, żeby moc uczciwie powiedzieć, że się zna dockera).
Do codziennej pracy docker jest takim narzędziem jak IDE. Tylko dodatkowo warto wiedzieć, jaki problem rozwiązuje docker. Ale rozumiem co masz na myśli i się z tym zgadzam, choć jako gość od infry masz pewnie większe oczekiwania niż ja ( ͡º ͜ʖ