Wpis z mikrobloga

Drogie wykopki, pomóżcie mi proszę w ustaleniu jednej ważnej kwestii - mianowicie na moim osiedlu są prawdopodobnie nieprawidłowo oznakowane miejsca dla inwalidów, co powoduje to, że pasożyty parkują na nich, oczywiście na nasz wszystkich koszt (jako mieszkańców), a my, uczciwie parkujący, płacimy za swoje miejsca parkingowe tak jak się należy.

Czy jest tu ktoś kto jest na tyle obeznany w prawo, że jest w stanie określić, co minimalnie musiałyby te miejsca "zawierać" (jak się domyślam oznakowanie poziome), aby tę funkcję pełniły i SM oraz bagiety mogły coś działać w tym temacie? Zależy mi głównie na zgłoszeniu pomysłu, który unicestwi legalne pasożytnictwo. W poście zdjęcie aktualnej sytuacji oznakowania.
Dzięki :)

#policja #parkowanie #prawo #pytanie
XFrostPL - Drogie wykopki, pomóżcie mi proszę w ustaleniu jednej ważnej kwestii - mia...

źródło: 20231024_202027

Pobierz
  • 15
@XFrostPL: tak nie ma pomalowania na niebiesko. Przerabialiśmy to u siebie gdzie miejsca dla niepełnosprawnych były częściowo na trawniku. Musieliśmy wymienić podłoże na nich i pomalować odpowiednio żeby Straz teraz przyjezdzala na mandaty i holowanie
@XFrostPL: dlaczego piszesz że pasożyty parkują? Też bym parkował, widać że developer celowo zrobił tam te "koperty" i to jest zagrywka stara, jak mrzonki pewnego wykopka o spadkach cen nieruchomości;)
U mnie ostatnio oddali budynek z parkingiem na 50 samochodów, gdzie prawie połowa to koperty od frontu budynku. Było o tym sporo w necie.
Malować możecie, tylko trzeba zachować wymiary z rozporządzenia, bo teraz to na pewno ich nie mają te