Wpis z mikrobloga

Ehh, człowiek chodzi na siłownie od dwóch lat, trzyma diete, robi co może i cały czas wygląda słabo. Dziś zbadałem sobie tetosteron wolny i wyszło jak 11pg/ml czyli blisko dolnej granicy. O dziwo testosteron całkowity mam w miare ok bo blisko 438ng/dl.

Jak pójdę z tym do endokrynologa to mnie wyśmieje, czy jest sens coś z tym robić?
FSH i LH też mam blizej dolnych widełek

Nie jestem otyły, mam około 18% bodyfatu

#mikrokoksy #sterydy #testosteron #mirkokoksy
spacexdragonbaritone - Ehh, człowiek chodzi na siłownie od dwóch lat, trzyma diete, r...

źródło: Screenshot 2023-10-24 171333

Pobierz
  • 17
@Multiwitamina-_: @chnibi @Mirkovsky znaczy wiecie, tu nawet nie chodzi o wyniki na siłowni, tylko raczej o sam fakt że jestem wysportowany i aktywny, a testosteron mam ledwo powyżej normy. Zastanawiam się nad trt i chciałem was spytać czy dla lekarzy to wystarczająco niski poziom czy raczej powiedzą że jest w widełkach i odeślą do domu. (a pewnie gdybym nie ćwiczył i się lekko ulał to teść by mi spadł poniżej normy).
@spacexdragonbaritone: Sam poziom testosteronu nie jest wskazaniem do trt jeżeli nie idą za tym objawy: niski poziom energii, brak motywacji, niskie libido, brak siły, brak porannych erekcji itd.
Jeżeli chodzi o testosteron wolny to on zależy też od innych czynników np poziomu shbg i albuminy (hormonów wiążących) - jak masz wystrzelone shbg to mimo "normalnego" teścia wolny możesz mieć obniżony.
Przy poziomie 430 ciężko będzie o trt od lekarza chyba że
@spacexdragonbaritone: mimo wszystko bez znaczenia, jeżeli wszystko jest dobrze z samopoczuciem i progresem sportowym. Poza tym testosteron wolny, to i tak jest 3% z całkowitej puli. Chyba, że samopoczucie wiąże się z samym faktem "niskiego poziomu testosteronu".
@Multiwitamina-_ jak wyżej. Nie ma to za dużego znaczenia. IMO nie jest on niski, skoro jest lekko poniżej połowy normy. Już większe znaczenie ma zdolność do wychwytywania testosteronu przez tkanki. Ani progres ani samopoczucie