Wpis z mikrobloga

W odpowiedzi na jeden z ostatnich wpisów @mookie:

Na co straszysz jakimiś problemami ludzi IT skoro jak tak dalej pójdzie to bedziemy mogli robić na 4 etaty bo opłaca się nas outsourcować, wydajność ta sama a kupa siana zostaję w kieszeni gdzie te wypłaty dla nas to dalej kupa siana :)

Za takie oszczędności to oni nas będą po rączkach całować, bo Indie tak jak mówiłem - nie nadają się do niczego.

#nieruchomosci #finanse #pracbaza #ekonomia #gospodarka
Pobierz Liarek123 - W odpowiedzi na jeden z ostatnich wpisów @mookie:

Na co straszysz jakimi...
źródło: Zrzut ekranu 2023-10-24 o 13.24.40
  • 23
@perfumowyswir: Większym minusem jest dostosowanie się do godzin osób pracujących w USA, hybrydówki dla kapitału USA jeszcze nie uświadczyłem. Niby próbują łatać problem ze strefami czasowymi i robią tak zwaną siatkę pokryca czyli możemy pracować 6h kiedy chcemy ale 2 godziny musimy mieć w siatce pokrywającej się z godzinami pracującymi w USA. To rozwiązanie jest generalnie do dupy bo rozbija dzień czy się chce czy nie, myśle że maks pół roku
@perfumowyswir: Z całą filią się nie spotkałem jeszcze, głownie widzę oferty tworzenia niezależnych teamów w Polsce od leada po midów którzy pracują na full remote, tu duża ciekawostka kapitał USA wtedy rekrutuje naszych polskich rekruterów bardzo czesto wiec nie tylko my na tym korzystamy.
@Liarek123 może to od stacku zależy ja teraz praktycznie samą hybrydę widzę i otwieranie oddziałów w Polsce, powiesz coś o remote to kontakt się urywa ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet jedna rekrutywka ostatnio do mnie zadzwoniła, że jak tak mogę, że rynek się zmienił itd xD
@Liarek123

Uwielbiam te teksty że indie to są na helpdesku (a i to pewnie nie bardzo) a my to światowa elita :))))

Człowieku, statystyka mówi, że wśród 700mln cywilizowanych hindusów będzie więcej łebskich ludzi niż w kraju gdzie ich mieszka 35mln (licząc że wszyscy są cywilizowani) i to tak 20x.... 20 RAZY WIĘCEJ...

A to że najlepsi hindusi nie bawią się w polsrodki tylko wyjeżdża pracować i żyć do USA to ich
Większym minusem jest dostosowanie się do godzin osób pracujących w USA


@Liarek123: Czy ja wiem? Znam sporo osób, które mają problem by nie zaspać na daily o 10 rano, wiec praca 14-15 do 22-23 nie jest dla nich problemem. Może poza piątkowymi wieczorami :P
@Liarek123

Dobry przykład z tym Ronaldo - to ilu tych Ronaldow wykrzesalo z sobie to małe państwo? W sensie że jednego? No w Chinach czy Indiach też cienko stoją z koszykówka za to wygrywają światowe olimpiady matematyczne...

Potencjał jest potencjał, mogłem napisałem że 1.5mld ale zdaje sobie sprawę że cywilizowanych to jest może z połowę, wśród tych cywilizowanych niech co 5. Póki co się do czegoś nada - to ponownie znacznie znacznie
@Liarek123

Polskie IT (z nazwy) rozwija się bardzo dynamicznie - ale pod szyldami zachodnich firm.

Gdzie są te polskie firmy IT to rozstawiają po kątach te skostniałe korpo co nam te grosiki płacą? Nie ma.... 20 lat zbierania kapitału i wiedzy i dalej nic... To ile to ma jeszcze trwać? Następne 20 lat?... Trochę jak z samochodami - kraj inżynierów, produkujemy chyba wszystkie możliwe części samochodowe łącznie z silnikami - a swojego
@del855: Ale zdajesz sobie sprawę że papier wszystko przyjmie i nie mówię że Hindusy nie nadaja się ze nigdy nie powinni siadać do kodu tylko żę po prostu ich sposób pracy i podejście do niej powoduje że w ogromnej części nie liczy się jakość. Nie znan firmy która miała okazję próbować w tej sposób zmniejszać koszty dostała same plusy a nie odczuła skutku ogromnego długu technologicznej i powolnego zjazdu dobrej infry.
@del855: polskie IT ma efekt morza martwego: https://brucefwebster.com/2008/04/11/the-wetware-crisis-the-dead-sea-effect/

Nie ma sensu się pchać do polskiej firmy bo jedyne co tam cię czeka to:
- niższe płace (względem zagranicznych firm)
- wymagania z kosmosu
- polska szkoła zarządzania rodem z PRL

Więc kto idzie? Miernoty które dostały się nigdzie indziej. A kto chce pracować z takimi ludźmi i na kodzie który napisali?
Przykład: polecam poczytać opinie o firmie PostData na goworku (zwłaszcza
@Liarek123

Panie kolego, bo widzę że zaangażowany też w IT;)

Opowiadasz o klasycznym modelu - bierzmy firmę z Indii bo tanio - potem dostajemy tani produkt - i opinia gotowa :))))
Ale czy to znaczy że hindusi nie potrafią w IT - potrafią potrafią, tylko wtedy to już nie będzie tanio, chociaż wciąż taniej niż my a czasami i drożej bo czemu nie.

Ty robisz błąd jak 90% ludzi w polskim IT
@Liarek123: Polska jest super rynkiem dla firm zatrudniających programistów, płacisz 2-3 razy mniej niż na Zachodzie, podpisujesz umowę B2B, a nie jakieś odprawy 6 miesięczne, a nawet dłuższe i teraz gdy mniej projektów to firmy co otwierały oddziały za Zachodzie miewają problemy.
@spajdermen

Ja to rozumiem, pytanie tylko co z tym zrobić?

Jak Polska firma IT ma konkurować z zachodnią kiedy zwyczajnie nie jest w stanie zaoferować takich samych stawek, tam że nie ma know how i że tak powiem ogłady - to jest to ten mniejszy problem.

Model, w którym wszyscy najlepsi pracuje na potrzeby zachodnich firm sprawi że nigdy nie będzie polskich co będą płacić równie dobrze oraz polska gospodarka nie będzie