Wpis z mikrobloga

Największa mafia w Gdańsk - Urząd Miejski. Rolowanie kredytów się zaczęło, ale wątpię, że moi współobywatele nawet w przypadku upadłości zagłosowaliby na coś innego niż PO.
@Towarzysz_Szmaciak Pieniądze z podatków, które do tej pory trafiały do budżetu samorządu, trafiają przez polski ład do kasy głównej, a samorządy nie dostały w zamian nic. Masa samorządów musiała się zadłużyć przez to na bieżące koszty utrzymania miasta. Biorąc pod uwagę ekstremalne podwyżki cen energii czy ceny paliw w hucie obowiązujące przez długi czas, niektóre samorządy są teraz finansowo w dupie. Dziwnym trafem samorządy pisowskie dostawały wsparcie finansowe od rządu, a opozycyjne
@cichyluki88: Przede wszystkim to nie wzrost energii dobija samorządy ale wzrost stóp procentowych, i oni byli już wcześniej zadłużeni i myśleli że będą mogli rolować dług na tych samych zasadach. Jak by się nie zadłużali w "grubych" latach to teraz w "chudych" nie było by problemu. W Olsztynie rządzi PO, a miasto jest najmniej zadłużone w Polsce. Czyli nawet z nieprzychylna władzą można żyć oszczędnie. Jakieś przemyślenia? Pewnie nie masz na
@Towarzysz_Szmaciak: Nie masz pojęcia, jacy są moi polityczni idole ;) Fakt, że wolę opozycję od pisu nie oznacza, że jestem ślepym fanem Tuska i ekipy. Obydwie władze miały okazję mi dopiec, ale to za pisu straciłem najwięcej jako szary obywatel przez decyzje polityczne. Dochodzi do tego ciągła świadomość, że cała moja ciężka praca, której owoce zbierało głównie państwo, przysłużyła się bardziej bandzie nierobów żyjących z zasiłków i socjali, bo im się