Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja, zamówiłem towar o wartości około 2750 euro i zapłaciłem kartą wielowalutową kantoru aliora. Stawka wymiany EUR/PLN wg ich aplikacji wynosił 4,47. Zgadnijcie po jakim kursie zrobili przewalutowanie... 4,80 tylko za to że nie wymieniłem środków na euro zawczasu tylko zrobili to za mnie z automatu, przez co skasowali mnie za sam proces wymiany na 900 zł. Podziękuję bardzo za taki kantor, zwykłe cwaniactwo i naciąganie ludzi.

#aliorkantor #alior #aliorbank #zakupyzchin #oszukujo #banki
  • 88
A ty znasz na pamięć kodeks cywilny kraju w którym żyjesz?


@milo88: Na pewno znam sposób działania usług z których korzystam, KC te działy które mnie interesują również. A czemu pytasz?
@bukimi: Dokładnie tak, na żadnym etapie nie zostałem powiadomiony o kosztach transakcji poza informacją jaka widniała na stronie/w aplikacji która przedstawiała zupełnie inny kurs niż ten ukryty w regulaminie. Wręcz na początku pobrało mi mniej środków z mojego konta po czym po zaksięgowaniu transakcji dodatkowo obciążyli mnie na kolejne 100 zł.

@Kakaladze Ale ja mam konta walutowe w ich kantorze. Po prostu z automatu robią przewalutowanie z konta na którym masz
@milo88: PeKaO przelicza po kursie mastercard i nie dolicza żadnej prowizji, jak dawno dawno temu zrobiłem pierwsze zakupy to mi kopara opadła i plan bawienia sie w jakieś gówniane rewoluty stał się zbędny. W weekendy jest często taniej niż na rewolucie...
@Rynia: No tak ale ja robiłem zakupy przez kantor aliora a nie przez ich zwykłe konto oszczędnościowe. Generalnie jest to usługa która powinna mieć korzystniejsze warunki wymiany walut niż standardowe konto ale karta którą wydają do tego rachunku jest najwyraźniej obciążona gorszymi warunkami wymiany waluty niż standardowe stawki na ich zwykłym RORze,,, I właśnie o to mi chodzi że reklamują to jako korzystną usługę do dokonywania transakcji walutowych a w rzeczywistości
@milo88 na przyszłość polecam Internetowy Kantor.pl

Korzustam od 7 lat i kursy zawsze są atrakcyjne. Dodatkowo za komentarz po transakcji możesz dostać 50 jednostek danej waluty bez spreadu.

Wymieniłem przez te 7 lat spokojnie ponad 1mln PLN i nigdy nie miałem kłopotów z transakcjami czy złodziejskim kursem.
@SpalaczBenzyny: Dokładnie tak, z wyjątkiem tego że nie wzięli 53 a 33 grosze od każdego euro. Skąd to wzięli? Dobre pytanie, pewnie z kalkulacji analityka który policzył na ile można wydymać nieuważnego klienta bez większej siary, ukrywając stawki zaszyte w regulaminie a publicznie prezentując w miarę atrakcyjne kursy.
@milo88

O dzięki, to już wiem że pko też będę unikał. Wolę zapłacić parę złotych za zwiększenie limitów niż 900 zł za jedno przewalutowanie.


Nie PKO tylko Pekao.
@wypokowy_expert

PeKaO przelicza po kursie mastercard i nie dolicza żadnej prowizji, jak dawno dawno temu zrobiłem pierwsze zakupy to mi kopara opadła i plan bawienia sie w jakieś gówniane rewoluty stał się zbędny. W weekendy jest często taniej niż na rewolucie...


Dodatkowo mają darmowe nielimitowane wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Szkoda, że sam bank sto lat za Murzynami. :/
@qmato: co ty #!$%@? za bzdury? revolut nic takiego nie robi automatycznie, możesz mieć w PLN wszystko czy w jednej walucie i nie masz żadnych takich dodatkowych kosztów za przewalutowanie