Wpis z mikrobloga

Jeśli stoicie przed wyborem ścieżki życiowej i nie wiecie zupełnie w jakim kierunku iść, nic nie jest dla was oczywiste, to zostańcie lekarzami.

Lekarz to najlepszy zawód dla osób które nie są w niczym wybitne ani ponadprzeciętnie inteligentne. Dolne 10% lekarzy żyje jak górne 10% reszty społeczeństwa.

Dla przyszłego lekarza największym wyzwaniem jest dostać się na studia (macie też do wyboru uczelnie z matfizem zamiast biolchemu). Potem ich ścieżka jest ustandaryzowana i jasno wytyczona, nie trzeba liczyć na szczęście ani wkupywać się w niczyje łaski, nie trzeba być najlepszym, trzeba tylko odhaczać kolejne punkty. A gdy idziecie np. na prawo, choćby i na UW z widokiem na golfa z kulczykiem na dachu, nie wiecie czy nie skończycie stemplując papiery w urzędzie miasta za 4k.

Ponadto, podczas gdy inne zawody są rozliczane z wyników swojej pracy, lekarz nie musi nikogo wyleczyć, wystarczy że nikogo bezpośrednio nie zabije. Wygryw.

#medycyna #pracbaza #programowanie #pracanamorzu #pracait #programista15k
biaukowe - Jeśli stoicie przed wyborem ścieżki życiowej i nie wiecie zupełnie w jakim...

źródło: enthusiastic-doctor-woman-rejoicing-winning-celebrating-achieve-goal-standing-white-coat-agai_1258-88355

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • 0
myślisz że jak program ma bugi to programista i tak ma zapłacone za godziny


@alteron: ma zapłacone za godziny w których te bugi rozwiąże, a nie rozwiązuje. jak ich nie rozwiąże to wkrótce będzie szukał pracy. jak lekarz nie wyleczy swoich pacjentów to rozłoży ręce i nikt mu nic nie zrobi.

@m-wjeczur wg vesselfinder wujas właśnie wpłynął do halifaxu. £620 dziennie i jedyny "podatek" jaki płaci to 600 zł
  • Odpowiedz
@card_man: byle dziura płaci teraz lekarzowi (bez specki wystarczy numer pwz) nawet 250zł/h, który często będzie klepał tylko recepty i przedłużenia recept z teleporad za 90 letnich lekarzy którzy jeszcze przyjmują pacjentów. Kiedyś ci emeryci umrą i wtedy zacznie się jazda bez trzymanki, bo lekarzy brakuje, może nie odczuwają tego ludzie w większych miastach gdzie są jakieś przychodnie itd, ale na wsiach gdzie od zawsze jest jeden lekarz nie ma
  • Odpowiedz
@biaukowe: nic mi nie mów nawet.

kolegowałem (w sensie blizej ( ͡° ͜ʖ ͡°)) się kiedyś z laską, której ojciec to doświadczony kapitan żeglugi wielkiej, a cała rodzina mocno siedziala w jakieś agencji crewingowej na bardzo wysokich stanowiskach (albo nawet mieli swoją, chvj wie)


prawda jest taka ze z tego kucowania to się możesz zesrać własnymi zębami a i
  • Odpowiedz
  • 6
@hplaserjet4250: przecież napisałem że napisanie dwóch śmiesznych trzygodzinnych testów ustawia cię na resztę życia, o co chodzi? o "perspektywy" to niech się martwią kodoklepaki.
  • Odpowiedz
@hplaserjet4250: ale co ty pyerdolisz. to nie jest 2012 ze musisz miec zajebiste wyniki (lepsze od karola wojtyły)

w 2023 na lekarski możesz iść na tak cudownych uczelniach jak KUL, gdzie ja z moim rozszerzeniem z biologii i chemii zrobionym w liceum w nowym powiatowym parzęczewie wszedłbym z pierwszej listy XDDD

wystarczy ściągać na LEKu i możesz śmiało śmigać po POZach leczyć sraczke i kaszel. na bi em dablju
  • Odpowiedz
@biaukowe: kodoklepak spędzi rok na naukę, potem kolejny rok na 5-8k brutto i potem możesz starać się szukać roboty za 10k brutto czyli tyle ile wynosi średnie wynagrodzenie lekarza w PL
@m-wjeczur w tym roku na KUL ostatni z listy miał 85 ptk, zakładając, że miał po równo wyniki z obu rozszerzeń, kandytat musiał zdać biologię na 85% i chemię/fizykę na 85%. Nie ma płatnych.
  • Odpowiedz
@hplaserjet4250: w kielcach jest jakieś gowno gdzie progi są poniżej 170, w zg masz 140-150 na stacjonarne i 100 na niestacjonarne (do wyboru biologia, chemia, fizyka, matematyka)

wiec totalnie do zrobienia bez poprawki matury u mnie (u @biaukowe: pewnie tez bo na uz nawet biologii nie musisz
  • Odpowiedz
@Bipolar-: Jesteś lekarzem albo studiujesz lekarski prawda ? xD Bo brzmisz jak typowy student lekarskiego wielce oburzony. Pomijam to. Przejdźmy do sedna, idziesz na studia jak każdy, idziesz na praktyki na rok, idziesz na specjalizacje dostajesz 8k, po 2 latach minimum 9k. Powiedz mi teraz kto po studiach dostaje na dzień dobry 8k ? Nawet w IT nie ma takich zarobków na dzień dobry, jak ktoś ci gada że tyle
  • Odpowiedz
Potem ich ścieżka jest ustandaryzowana i jasno wytyczona, nie trzeba liczyć na szczęście ani wkupywać się w niczyje łaski, nie trzeba być najlepszym, trzeba tylko odhaczać kolejne punkty.


@biaukowe: Smiechlem ostro. :D Cala sciezka bycia lekarzem polega na wlazeniu w dupe do momentu w ktorym nie masz dyplomu specjalisty, a potem w zaleznosci od ambicji.

Wiem, ze to trollpost - ale niesamowicie bawi mnie to, ze spora czesc spoleczenstwa ma
  • Odpowiedz