Wpis z mikrobloga

Skąd u dużej części ugrupowań lewicowych bierze się tak duża chęć obrony islamu? Pytam całkowicie serio bo nie ogarniam.

Chrześcijaństwu dostaje się po dupie za bycie konserwatywnym zaściankiem, ale gdy dokładnie to samo (a często gorzej) robią muzułmanie to mamy "szanować ich kulturę i poglądy". Dlaczego jako osoba liberalna mam tolerować podłe traktowanie kobiet, gnębienie LGBT czy pogardę dla innowierców? Dlaczego mam udawać że statystyki nie istnieją, większość terrorystów nie jest muzułmanami a muzułmańska młodzież świetnie integruje się z naszymi wartościami?

#przemyslenia #neuropa #islam #pytanie
L3gion - Skąd u dużej części ugrupowań lewicowych bierze się tak duża chęć obrony isl...

źródło: temp_file992443274757279155

Pobierz
  • 58
Ja nawet Marksa próbowałem czytać ale to jest takim językiem napisane że poległem. Z socjalistów pozostane fanem Orwella, tyle że on paradoksalnie przed socjalizmem ostrzegał ;)


@thorgoth: Socjalizm to ogólnie nie tylko leninizm. Inaczej musiałbyś zrównać też Adama Smitha z Marksem, po niektórych z jego wypowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z resztą akurat by potwierdzić to, kto tych migrantów faktycznie sprowadza, to nie trzeba się do filozofów
@thorgoth: To że gdzieś zabijają za bycie gejem czy lesbą to nie znaczy że takich ludzi tam nie ma. W Chinach ci potrafi wpaść policja do gej baru, spałować i spisać wszystkich w sumie za nic. No i co, no i nic. Jak geje w Chinach były tak są. Albo robią jeszcze gorzej bo biorą żonę z bachorem dla przykrywki. Społeczeństwo lgbt musi się wspierać niezależnie od miejsca bo jest w
@L3gion: jest taka książka, nie pamiętam dokładnie tytułu, bo po angielsku, ale ogólnie parafrazując "Niezdrowa komitywa zachodniej lewicy i islamu". Generalnie mówi o takiej zachodnioeuropejskiej czy amerykańskiej "woke" lewicy, podnosząc zagadnienia, o których żartobliwie można powiedzieć "zbieranie punktów opresji", że oni biedni, bo biały człowiek zły.
I stąd w ogóle memy w stylu "Islam is right about women", bo woke-feminazistki BRONIĄ islamistów, lol. Jak znajdę tę książkę to Ci tu wkleję
@L3gion: a może tu nie chodzi wcale o to, czy ktoś jest chrześcijaninem czy muzułmaninem czy ateista a po prostu o to, ze jest człowiekiem któremu się należą jakieś prawa bez względu na to w co wierzy?


hmm no to pokaż mi jakiś przykład gdy to środowisko paradowało w solidarności z mordowanymi chrześcijanami w Afryce albo czy w jakikolwiek inny sposób ich wspierali? Czy jednak ma znaczenie w co wierzy -
ale gdy dokładnie to samo (a często gorzej) robią muzułmanie to mamy "szanować ich kulturę i poglądy


@L3gion: Ty sobie stawiasz chochoła i z nim bohatersko walczysz xD. Nikt nie szanuje radykalnych islamistów. Raczej podkreśla się podobieństwa z naszymi radykalnymi katolikami, bo właściwie to jest to samo.

Dlaczego mam udawać że statystyki nie istnieją, większość terrorystów nie jest muzułmanami a muzułmańska młodzież świetnie integruje się z naszymi wartościami?


@L3gion: Większość
ale tu nie chodzi o jedną Julke czy nawet tysiące julek, chodzi o to że WSZYSTKIE organizacje młodo-lewicowe, powiedzmy że całe uniwersum WOKE jest pro-hamas.


@thorgoth: i to jest właśnie ten chochoł. Ja pogodziłem sie z tym, że jestem lewakiem w skali wykopkowej i to są jakieś srogie urojenia. Islam to zamordyzm.
@Tymajster: jeśli to jest chochoł to sfalsyfikuj go; zalinkuj mi jedną z dziesiątek tysięcy organizacji WOKE która solidaryzuje się z Izraelskimi ofiarami ataku hamasu.
Też uważam się za lewaka na wykopowej skali (choć nie lewicowca) i też uważam że islam to cholernie toksyczna religia. Samo w sobie słowo islam (al-islām) oznacza totalne, bezkrytyczne oddanie. To dużo mówi o tym czym jest ta religia. Chrześcijaństwo też bywa paskudne ale w porównaniu z