Wpis z mikrobloga

Skąd u dużej części ugrupowań lewicowych bierze się tak duża chęć obrony islamu? Pytam całkowicie serio bo nie ogarniam.

Chrześcijaństwu dostaje się po dupie za bycie konserwatywnym zaściankiem, ale gdy dokładnie to samo (a często gorzej) robią muzułmanie to mamy "szanować ich kulturę i poglądy". Dlaczego jako osoba liberalna mam tolerować podłe traktowanie kobiet, gnębienie LGBT czy pogardę dla innowierców? Dlaczego mam udawać że statystyki nie istnieją, większość terrorystów nie jest muzułmanami a muzułmańska młodzież świetnie integruje się z naszymi wartościami?

#przemyslenia #neuropa #islam #pytanie
L3gion - Skąd u dużej części ugrupowań lewicowych bierze się tak duża chęć obrony isl...

źródło: temp_file992443274757279155

Pobierz
  • 58
@thorgoth: Ja pisze o jednym a ty o drugim. U osób o których piszesz występuje chęć pomocy biednym tylko dla tego ze są biedni. Podobnie zreszta wyglada poparcie dla Palestyny, występuje nie dla tego bo ktoś coś tam przeanalizował, tylko dla tego ze wydają się słabsi na tle Izraela.
@L3gion: bo lewica z definicji walczy o prawa grup mniejszościowych, a tak się składa, że na zachodzie muzułmanie są jedną z nich (katolicy są w większości). Gdyby katolicy byli w mniejszości to lewica walczyła by o ich prawa, no i w krajach muzułmańskich tak się dzieje. Plus to, że lewica chce równości dla tych grup nie znaczy, że popiera przekonania czy działania danej grupy, z popieraniem spotkałem się tylko w przypadku
@L3gion: nieironicznie "america bad", po prostu. Dodatkowym plusem palestyny jest ciemniejszy kolor skóry wobec "białych oprawców". Na to wszystko motyw "zbrojnej rewolucji przeciwko opresji". Tak w wersji tl;dr
Skąd u dużej części ugrupowań lewicowych bierze się tak duża chęć obrony islamu? Pytam całkowicie serio bo nie ogarniam.


@L3gion: Pobudki są szczytne ale dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane - tak samo jak komunizm, niby fajnie jakbyśmy wszyscy byli równi sobie, chwycili się za ręce i śpiewali kumbaja przy ognisku.

Jak ktoś żyje w wygodnym społeczeństwie zachodnim to może łatwo zapomnieć jak dziki jest świat, że gdyby nie takie bzdurki jak
Skąd u dużej części ugrupowań lewicowych bierze się tak duża chęć obrony islamu? Pytam całkowicie serio bo nie ogarniam.


@L3gion: nie wiem, tez nie rozumiem. Wydaje mi sie ze ktos zewnetrznie to puscil korzystajac z glupoty wiekszosci ludzi ( w tym lewakow) aby ludzie nadal klocili sie o takie rzeczy zamiast zajac nwm, walka o prawa pracownikow. Jestem lewakiem-islamofobem. To nie jest tak, ze kazdy muzulmanin jest dla mnie gorszy, po
a islam chce je rozwalić


@Leotard00:

srednio konserwatywny islam nie rozni sie diametralnie od konserwatywnego chrzescijanstwa, wiec bynajmniej nie chce go rozwalic, tylko zastąpic czyms co jest 'swoje' (nawet jesli funkcjonalnie jest tozsame z tym co bylo).

Skąd u dużej części ugrupowań lewicowych bierze się tak duża chęć obrony islamu?


wspomniany wczesniej brak logiki w postepowaniu, plus kult diversity i dogmatyczne przekonanie o inherentnej wartosci innych kultur.
Polecam się zastanowić, czemu widzisz tyle w tych socialach krytyki lewicowych pomysłów i przerzucania winy na lewicę za grzechy kapitalizmu


@wstanczyk: wyglądasz mi na tak twardogłowego socjaliste jak ci których NKWD mordowało na łubiance w czasach Wielkiej Czystki a oni umierając śpiewali Międzynarodówkę i pomstowali na wszystkiemu winny kapitalizm.
wyglądasz mi na tak twardogłowego socjaliste jak ci których NKWD mordowało na łubiance w czasach Wielkiej Czystki a oni umierając śpiewali Międzynarodówkę i pomstowali na wszystkiemu winny kapitalizm.


@thorgoth: No to polecam nie wiem, oczy umyć, albo jakąś książkę poczytać? To, że korpo sprowadzają sobie tanich pracowników, zamiast płacić lokalnym więcej, to na pewno tajny plan globalnego żydolewactwa, cnie? Wszystkiemu winne lewactwo? Nie ma prostszego wytłumaczenia? ( ͡° ͜ʖ
@L3gion: Problem w tym, że ugrupowania prawicowe traktują Islam jak monolit, wrzucając wszystkich muzułmanów do jednego wora i przyklejając każdemu łatkę fanatyka, salafity i terrorysty. Jednocześnie te ugrupowania ignorują fakt, że islam jest różnorodny i różnica w mentalności np. muzułmanów z Afganistanu i Turcji jest taka jak różnica w mentalności katolika z Polski, a katolika z Wenezueli. To sprawia, że ofiarami hejtu, nienawiści czy przemocy fizycznej padają nawet ci wyznawcy islamu,
No to polecam nie wiem, oczy umyć, albo jakąś książkę poczytać?

@wstanczyk: a coś konkretniej? Ostatnio nadrabiam dwóch francuzów, Piketty'ego i Houellebecq'a. Wynurzenia jednego z nich starzeją się znacząco gorzej, drugiego znacząco lepiej.

Leibnitz twierdził że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, wypada chyba przyznać mu racje. W końcu zamiast w piekle kapitalizmu moglibyśmy żyć w raju równości społecznej, jechać ciężarówką NKWD i śpiewać Międzynarodówkę ;)
a coś konkretniej? Ostatnio nadrabiam dwóch francuzów, Piketty'ego i Houellebecq'a.


@thorgoth: No to dokończ tego Piketty'ego, dobry start ( ͡° ͜ʖ ͡°)

>Leibnitz twierdzi że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, wypada chyba przyznać mu racje.


@thorgoth: W sensie masz na myśli, że w najlepszych czasach dotychczas, czy najlepszej możliwej wersji wydarzeń? W obu przypadkach hipoteza raczej karkołomna. Tzn w pierwszym wypadku można by i ją
@wstanczyk: farmazoniarz straszny ale znać wypada. Ja nawet Marksa próbowałem czytać ale to jest takim językiem napisane że poległem. Z socjalistów pozostane fanem Orwella, tyle że on paradoksalnie przed socjalizmem ostrzegał ;)
Skąd u dużej części ugrupowań lewicowych bierze się tak duża chęć obrony islamu?


@L3gion: ja tam w ostatnim czasie widzę coś całkowicie odwrotnego na wykopie czyli niesamowite wstawiennictwo polskiej prawicy z (konfiarzami na czele) za palestyńskimi terrorystami