Wpis z mikrobloga

@Fortyk no i prawidłowo! Powolutku i do przodu.
Gdzie jest napisane, że wszystkie sukcesy mają być tu i teraz? Bo to chyba choroba dzisiejszego pokolenia, że duża gotówka albo awans społeczny czy jakieś osiągnięcia to musi być kwestia chwili i wziuuum - jest!
Ludzie chcieliby być bogaci odrazu dlatego żyją na kredyt i ponad stan a to olbrzymi błąd.
Właśnie lepiej jest się dorabiać powoli i cieszyć z tego jak status materialny
Ludzie chcieliby być bogaci odrazu dlatego żyją na kredyt i ponad stan a to olbrzymi błąd.


@Notes: Przecież w przypadku domu mieszkania to kredyt to najlepsza decyzja jaką można podjąć.
Większość na dom będzie robić przez pół życia a potem i tak kupi drożej niż gdyby wzieli kredyt 20 lat wcześniej. + mieszkach gdzieś trzeba.
Z wyposażeniem jest podobnie. Lepiej ogarnąć podstawowe na kredyt a potem z biegiem czasu dokupować jakieś
Ps. W sumie to nawet programiści 15k biorą kredyt na mieszkanie bo się bardziej opłaci kupić teraz niż za 5 lat. xd


@Yurakamisa: wykopki czekają od dekady aż bańka pęknie :P
życie jest krótkie, dlatego ludzie chcą tu i teraz. im wcześniej to pojmiesz tym większe szanse masz coś z tym zrobić


@randomactsofkindness: i jest to usprawiedliwienie zeby zadluzac sie pod korek? potem tacy ludzie kupujacy playstation na raty albo samochody na kredyt na ktorych ich nie stac najczersciej laduja pod mostem i ich krotkie zycie staje sie bardzo ujowe xD
zdrowy rozsadek i przemyslane decyzje to bardzo wazne w tym krotkim
@Yurakamisa: tylko, ze takie branie kredytu po same kule to tez jak dla mnie nie jest i nigdy nie była opcja. Potem zyjesz i boisz sie czegokolwiek zmienic w zyciu, no bo przeciez cos moze pojsc nie tak, a kredyt na karku. Nie podejmujesz ryzyka, bo co z kredytem? I 90% ludzi bierze kredo a nie maja do tego w ogole warunkow, ale chata musi byc. Bez sensu. Potem zyjesz z
@WypiekPeel tu nie chodzi o januszowanie czy bycie dziadersem.
Są pewne rzeczy których się nie przeskoczy. Udaje się to nielicznym ale w dobie wyidealizowanych wzorców z instagrama dosłownie wszyscy chcieliby na już drogie ciuchy i podróże do Dubaju przy czym większość z tych osób nie włożyła jeszcze ułamka procenta pracy żeby na te dobra zarobić ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ja nie bronię nikomu dostatku tylko bawi mnie