Wpis z mikrobloga

Dużo polityków krytykujemy, ale otwieram nitkę z politykami, którzy z perspektywy czasu okazali się właściwymi ludźmi, na właściwym miejscu.

Ja zaczynam od Aleksandra Kwaśniewskiego.

Jako prezydent wprowadził Polskę do NATO i UE.
Mediował w pomarańczowej rewolucji.
Przyjmował w Polsce w tamtym czasie najważniejszych polityków w tym: Billa Clintona, George’a W. Busha, cesarza Japonii Akihito, królową brytyjską Elżbietę II.

Pomimo licznych kontrowersji (Irak, Jedwabne, alkohol), oceniam, iż jego współdecyzje były kluczowymi na III RP i zmieniły obraz naszego życia.

Kto według was i dlaczego? Wrzucajcie z fotami.

#polityka #wybory #pytanie
zalozycbukmacherkew_afryce - Dużo polityków krytykujemy, ale otwieram nitkę z polityk...

źródło: Aleksander_kwasniewski_konferencja_%28cropped%29

Pobierz
  • 21
@zalozyc_bukmacherke_w_afryce: Lech Wałęsa

Wg mnie jego największy błąd to że na początku kariery politycznej nie przyznał się że przez jakiś czas prawdopodobnie współpracował z SB. Gdyby się przyznał ludzie pewnie by mu wybaczyli. Wiadomo jakie były to czasy, może inaczej się nie dało.

Dla mnie najważnijsze jest że we właściwym momencie wiedział po której stronie stanąć, ludzie go poparli i dzięki temu udało się obalić komunę. Pomyślcie że gdyby wtedy się
fashq - @zalozycbukmacherkew_afryce: Lech Wałęsa

Wg mnie jego największy błąd to że ...

źródło: lechwasa1

Pobierz
@zalozyc_bukmacherke_w_afryce: Wiesław Kaczmarek. Minister skarbu który nie dopuścił do przejęcia Lotosu przez Kulczyka (Rosjan)

Według notatek, Jan Kulczyk miał oferować Rosjanom pośrednictwo w sprzedaży Rafinerii Gdańskiej.

Notatki sugerują też, że w podobne działania, ale w opozycji wobec Kulczyka, zaangażowani mogli być były minister skarbu Wiesław Kaczmarek i były szef Nafty Polskiej Maciej Gierej.
cyberspace - @zalozycbukmacherkew_afryce: Wiesław Kaczmarek. Minister skarbu który ni...

źródło: Zrzut ekranu 2023-10-22 o 18.32.08

Pobierz
@fashq przecież Wałęsa jest przyczyną tego, jak polityka będzie wyglądać przez najbliższe dwa lata...
Był warchołem, chamem i prostakiem, który u podobnych sobie chamów i prostaków urósł do rangi symbolu, kiedy jedyne co mógł to skakać przez płot, a reszta zajęli się opluwani potem przez niego inteligenci.

Miał poparcie wśród motłochu i na tej fali #!$%@?ł co się dało - zamiast systemu gabinetowego mamy obecna abominacje, przez jego rzucanie się i domaganie