Wpis z mikrobloga

@fraciu: o to ciekawe, bo słyszałem opinie wielu analityków, że to jest bardzo dobry pomysł, który powstał już w latach 70 i to nie jest wcale pomysł PiSu.

Jak jesteś bardzo emocjonalnie związany z PO to tutaj masz artykuły z 2011 roku:
"Według resortu infrastruktury Polska potrzebuje nowego lotniska centralnego. Jego budowa ma się zakończyć w 2020 roku. Gabinet Donalda Tuska chętnie zaprosiłby do tego projektu kapitał prywatny"
https://www.rp.pl/biznes/art14646741-budowa-centralnego-portu-lotniczego-dla-polski

"Ma kosztować
@Andr1 w sumie w dupie mam partie od początku mi się ten plan nie podoba. Jak masz jakiś raport w pdf od ludzi co się na tym znają to chętnie przeczytam i wyciągnę wnioski z tego.
Albo ty mi wyjaśnij czemu taki port miałby być lepsze niż rozbudowa lotnisk które dobrze sobie radzą?
@fraciu: ogólnie rozbudowa istniejących lotnisk nie da takiego efektu ze względu na lokalizacje i wynikające z nich ograniczenia, niektórych nie da się rozbudować bo nie ma gdzie. Okęcie to była wieś, dziś to część Warszawy. CPK nie będzie tylko obsługiwać ruchu pasażerskiego, lotnisko w okolicach skrzyżowania autostrad to idealne powód by Polska stała się hubem dla importu z innych kontynentów, a infrastruktura wokół pobudzi przemysł i biznes

Jeśli chcesz raporty to