Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakie zaburzenia osobowości posiadają ludzie, którzy poświęcają swój czas prywatny i nadmiernie się angażują w swoją pracę, godzą się na pracę za nieadekwatne do ich kompetencji stawki bo próbują być "dobrymi pracownikami", "wykazywać się" itd.?

Mam znajomą która potrafi więcej ode mnie, świetnie się sprawdza przy zarządzaniu projektami, planowaniu, ale większość swojej kariery spędziła w gównopracach w jakichś fundacjach, schroniskach, NGOsach za minimalną, bo chciała zmieniać świat na lepsze. Przy czym jest dobrze wykwalifikowana w zarządzaniu, pracach nad strategią itp.

Teraz zajmuje się działaniami CSR w korpo i nie chce dopuścić do siebie świadomości, że te wszystkie akcje społeczne to tylko fasada, nie obchodzą one nikogo w firmie, niech robi niezbędne minimum i ma fajrant, bo jej pracy i tak nikt nie kontroluje, ona tam jest tylko po to żeby taki dział istniał. Zamiast tego dalej się jej wydaje, że pracuje w fundacji i potrafi siedzieć od rana do nocy nad programem jakiegoś spotkania z dzieciakami i jego promocją w internecie. Czyli: wykonuje tyle pracy, żeby działanie faktycznie zrealizować na dobrym poziomie, co nigdy nie było intencją tych z "góry".

Oczywiście zarabia mniej niż ktoś kto pracuje w działach komercyjnych, a wykonuje dwa razy więcej roboty. I twierdzi że nie potrafi robić inaczej, bo musi czuć że jej praca ma sens. Jednocześnie źle się czuje z tym, że jej wysiłek nie jest wynagradzany ani zauważany.

Gdzie jest większy problem? W jej nastawieniu, czy w całym systemie, którego nie obchodzi czy coś czyni dobro czy zło, lub czy coś jest zrobione porządnie, tylko liczą się profity?

#korposwiat #pracbaza #praca #januszex #kariera #psychologia #logikarozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #januszex



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
Jakie zaburzenia osobowości posiadają ludzie, którzy poświęcają swój czas prywatny i nadmiernie się angażują w swoją pracę


@mirko_anonim: ja po prostu jestem #!$%@?ęty ()

godzą się na pracę za nieadekwatne do ich kompetencji stawki


@mirko_anonim: ale jednocześnie nie mogę na kasę narzekać :)
Jakie zaburzenia osobowości posiadają ludzie, którzy poświęcają swój czas prywatny i nadmiernie się angażują w swoją pracę, godzą się na pracę za nieadekwatne do ich kompetencji stawki bo próbują być "dobrymi pracownikami", "wykazywać się" itd.?


@mirko_anonim: małe poczucie wartości
Jakie zaburzenia osobowości posiadają ludzie, którzy poświęcają swój czas prywatny i nadmiernie się angażują w swoją pracę, godzą się na pracę za nieadekwatne do ich kompetencji stawki bo próbują być "dobrymi pracownikami", "wykazywać się" itd.?


@mirko_anonim: Takie osoby nie mają zaburzeń żadnych, tylko nie mają żadnych innych zainteresować w życiu + nie mają do siebie samego szacunku
@mirko_anonim wydaje mi się że i zaburzeniem jest to że jest idealistką. Najprawdopodobniej jeszcze perfekcjonistką z niskim poczuciem własnej wartości jak ktoś napisał wyżej. Pewnie dodatkowo wierzy w karmę i to że "dobro wraca"