Wpis z mikrobloga

Mirki od angielskiego nie mogę znaleźć na wątku ekonomia.. jak szukać pewnej frazy (brażnowej z towaroznwawstwa)

może coś poradzicie, chodzi o na pewno dostępną w sieci - jakie słowa klucze najlepsze po angielsku będą: tj idzie o

listę, kategoryzację towarów (dokładnie w systemie sprzedaży bezpośredniej lokalnej najlepiej bez pośredników od razu przez producenta)
do sprzedaży gdzie załadunek siłą rzeczy (lub zgodnie z logiką lokalnej ekonomii) MUSI być na palecie przez podnosnik lub wózek widłowy? :-)

czyli sens tego wyszukiwania jest o lista takich towarów dostępna w sieci, czasopismach branżowych, prezentacjach czy gdziekolwiek w google
której ekonomiczny sens bądź warunki i możliwości fizyczne konsumentów bezpośrednich (nie dysponujących własnym podnośnikiem) wymusza załadunek w firmie przez nią np. na jakieś przyczepce..

coś jak zapkup ziemi do ogródka od gościa z koparką i działką gdzie ma górę ziemi, gdzie on ładuje to od razu na przyczepkę bo taki jest sens ekonomiczny i mozliwości właśnie korzystania z takiej usługi.. a mi chodzi o załadunek na palecie lub ewentualnie wóżkiem widłowym na miejscu..

MAM coś takiego: palletized goods// with pallet shipping or cargo? // palleted goods/ commodity list ??

macie coś lepszego.. mam dysleksję zajmie mi to 1000 lat..

słowo commodity nie jest odpowiedni bo pochodzi chyba z towaroznawstwa a to osobna gałąź niekoniecznie zajmująca się praktyka obrotu (coś jak analizą np. olx i takim załadunkiem)

coś lepszego? goods też nie jest z praktyki jezyka i obrotu..

mam określenie palleted ale może być za wąskie do wyszukiwania

chyba używa sie bardziej na jakims np. ebay shipping?

jak to pogodzić :-( nie wiem nie znajdę :-(

#angielskizwykopem #jezykiobce #naukaangielskiego #naukajezykow

#jezykangielski #pytanie #nauka #studbaza #angielski

obrazkowo coś takiego http://budujemyfirme.pl/template/tinymce/uploaded/wozek.jpg
plus to po prawej stronie lewy górny róg https://m.media-amazon.com/images/I/71aBtzmw+AL.jpg

czyli where gdzie coś jest sprzedawane.. gdzie strzałka diverge..
rozwiązuje problemy lokalnych konsumentów oraz co jest dla nich właśnie tak ograniczone lokalnie, bo nie każdy ma możliwość własnego podnośnika..
  • 1
  • Odpowiedz