Wpis z mikrobloga

Ponieważ pytania o Youtube bez reklam cyklicznie się powtarzają to może warto zebrać do kupy obecnie funkcjonujące apki.

Na telefon (Android):

1. ReVanced - chyba najpopularniejsza obecnie. Funkcjonalność praktycznie taka sama jak YT premium plus dodatki w postaci sponsor blocka (automatycznie pomija reklamy, intra, prośby o lajki czy nawet niemuzyczne części teledysku). Możliwość zalogowania, komentowania.

Troszkę problematyczna instalacja dla słabiej obeznanego w smartfonach człowieka, ale z odpowiednim tutorialem większość sobie poradzi - https://sodawithoutsparkles.github.io/revanced-troubleshooting-guide/step-by-step/00-preface/

2. NewPipe - mniej popularna, ale również bardzo dobra apka. Funkcjonalności nieco ograniczone ponieważ nie można się zalogować (ale można subskrybować i śledzić nie będąc zalogowanym) co dla jednym może być minusem, a dla innych plusem. Nie da się chyba też streamować na TV. Nie posiada wbudowanego sponsorblocka, ale jest wersja, która go ma - https://github.com/gilbsgilbs/NewPipeSponsorBlock

Instalacja prosta z wrzuconego na telefon pliku apk i instalujemy.

3. Grayjay - coś nowego o czym dowiedziałem się dopiero wczoraj więc jestem w fazie testowania. Widzę, że działa podobnie jak NewPipe, ale jest jeszcze w fazie rozwoju i zdarzają się różne błędy (streaming na telewizor wczoraj mi zadziałał, a później już nie mogłem nic odpalić pomimo niby połączenia się). Niemniej jednak zapowiada się dobrze tym bardziej, że służy też do śledzenia innych platform jak Twitch, Souncloud, PeerTube i inne.

Instalacja również prosta, wrzucamy apk instalujemy.

Na telewizor Android TV

1. SmartTubeNext - chyba jedyna dostępna apka, ale iście doskonała, nie będziecie potrzebować nic więcej. Blokuje reklamy, ma sponsorblocka, jakość video dostępna w najwyższych rozdzielczościach (nie znam się aż tak, ale jakieś te 4k tam jest), dużo opcji konfiguracji, rozwijana na bieżąco.

Instalacja z apk, wrzucamy plik na pendrive i instalujemy.

Na telewizor LG webOS

1. YouTube AdFree - nie wiem jak to działa, nie wiem czy dalej działa, nie instalowałem i nie będę instalował. Znalazłem tylko instrukcję instalacji więc jak ktoś jest chętny to może się pobawić samemu - https://www.hejto.pl/wpis/youtube-bez-reklam-na-telewizorach-lg-webos

Na iOS nie mam zielonego pojęcia czy coś istnieje. Możecie dopisać w komentarzach jeśli tak.

To chyba tyle. Ja więcej rozwiązań nie znam, ale chętnie poznam jeśli ktoś coś ma.
#youtube #youtubevanced #revanced #newpipe #android #androidtv #google #adblock
  • 133
via Android
  • 0
@szuwarek

pytanie o ReVanced bo zainstalowałem wczoraj - nie wyświetlają mi się miniaturki filmów w powiadomieniach, da się to gdzieś zmienić w ustawieniach?


Nie pomogę niestety bo nie mam tego problemu.
@Krupier: nie wymieniłeś co zrobić na kompie, ludzie piszą o różnych wtyczkach, ublockach itd. Ja używam Brave'a i od lat nie widziałem reklam. A, że działa mi synchronizacja ze stacjonarnym, laptopem i telefonem (Brave na Androida) to nie używam żadnych apek bo nie mam potrzeby dublować. Nie pomija sponsorów na filmach, to musze robić ręcznie ale ja potrzebuję przegląarki gdzie mogę zainstalować inne wtyczki, mogę np. regulować prędkość od 0.1 do