Wpis z mikrobloga

#zalesie ##!$%@? #bekazpisu #wybory
Ogladalem jakis wywiad po wyborach w #usa
Czemu #!$%@? tacy ludzie moga glosowac co aie dzieje w polsce?

#!$%@? baba 37 lata zyje w usa w czikago, mowi lamanym polski angielskim i ona glosuje na pis.

Jakim prawem tacy ludzie maja glos wyborczy. Jak tacy ludzie nigdy tu nie wrócą, chyba ze w trumnie.
  • 14
  • Odpowiedz
@kodecss: Ma polskie obywatelstwo to głosują. ¯\(ツ)/¯

Rozumiem problem, ale jak zamierzasz z tego wybrnąć?

Ktoś będzie sprawdzał czy kiedy ktoś będzie wracał do Polski? Egzaminy ze znajomości polszczyzny? Quiz ze znajomości aktualnych wydarzeń w kraju?
  • Odpowiedz
@kodecss na szczęście ich głosy w wyborach parlamentarnych mają niewielki wpływ na wynik. Nie są rozdzielane na różne okręgi wyborcze, tylko trafiają do jednego, największego - Warszawy.
To według mnie taki trick wobec emigrantów. Jak nie pozbawić obywatela polskiego jego prawa do głosowania, a jednocześnie by miał jak najmniejszy wpływ na wynik wyborów. Niestety tylko w przypadku wyborów parlamentarnych, bo w przypadku wyborów na głowę państwa to kilkaset tysięcy głosów ma już
  • Odpowiedz
@kodecss:
Zagranica: głosuje na KO
Wykopki: brawo‼‼‼ nadchodzą głosy zza granicy, prawie wszyscy przeciwko PiSowi‼‼‼ suuuper, brawo, dziękujemy Polonio, jesteście wielcy‼‼
Też zagranica: głosuje na PiS
Wykopki: hurr durr jakim prawem głosują emigranci‼‼ tak nie wolno, odebrać im głosy‼‼
  • Odpowiedz
jeśli do władzy doszedłby rząd, który prześladowałby jakąś grupę społeczną albo po prostu opozycję, przez co ludzie musieliby wyjechać z kraju, to powinni mieć szansę żeby przyczynić się do zmiany tego rządu


cos jest nie tak bo polonia amerykańska ciągle próbuje wybrać nam taki rząd
  • Odpowiedz
@kodecss: lepiej w Izraelu, był wywiad w TokFm z jakąś stamtąd, że Polska zrezygnowała z przeprowadzenia tam wyborów i mówi kobieta po polsku z silnym akcentem: "ja sama się zarejestrowałam na wybory i dwóm osobom jeszcze pomogłam, bo one po polsku nie potrafią" :))
  • Odpowiedz
@kodecss ja mam niemieckie obywatelstwo, w niemczech to jedynie przejazdem bylem a po niemiecku to 3 slowa powiem xD tez moge isc i glosowac w niemieckich wyborach
  • Odpowiedz
jeśli do władzy doszedłby rząd, który prześladowałby jakąś grupę społeczną albo po prostu opozycję, przez co ludzie musieliby wyjechać z kraju, to powinni mieć szansę żeby przyczynić się do zmiany tego rządu


@septokonchoplastyka: taki rząd nie przejmowałby się wynikiem demokratycznych wyborów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kodecss: Tyle lat słyszałem mity o tym jak to polonusy pomagają konserwom utrzymać się przy władzy dając im dużo głosów, a w tym roku sprawdziłem, że wszystkich głosów z USA było mniej niż 50 tysięcy.
  • Odpowiedz