Wpis z mikrobloga

#wykop #programowanie #cenzura #pytaniedoeksperta
Załóżmy że scrapuje wykop, powiedzmy mikro i komentarze na głównej i wykopalisku, raz na pięć minut wpisy z ostatniej godziny i raz na kwadrans te z ostatnich trzech godzin.
Nie żebym tak robił ale jakbym wpuścił taka bazę do sieci i zrobił proste api to czy #wypiekmobilny mógłby pokazywać wymoderowane komentarze. Czasami jestem bardzo ciekawy co kryje się pod "usunięte przez moderatora/użytkownika" więc kusi mnie monitorowanie wykopu w czasie ±rzeczywistym ( ͜͡ʖ ͡°) i sprawdzanie pracy moderacji i buldupienia użytkowników.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@BArtus nie musisz używać scrappingu.

API wykopu jest bardzo porządnie zrobione i spokojnie możesz wykorzystać do pobierania najnowszych wpisów i komentarzy i zapisywać je sobie w bazie danych.

Zrobienie takiej apki w zasadzie byłoby banalne.
  • Odpowiedz
@BArtus @WykopX Byłoby to możliwe, ale nie wiem czy zalecane, szczególnie w przypadku treści wymoderowanych. Sam ostatnio musiałem zgłaszać treści fekalno-kulinarne ( _) zapostowane przez znaną wykopową postać w naszym znalezisku o premierze Wypieku. Poza tego integracja z takim wykopowym archiwum mogłaby być całkiem fajna
  • Odpowiedz
  • 1
@bakehaus tylko tekst, nie ściągam śmiesznych obrazków- znaczy ściągałbym ( ͜͡ʖ ͡°) choć biorąc pod uwagę jak retencja danych działa na wykopie to te wszystkie koprofalne obrazki ciągle tu są.
  • Odpowiedz