Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #kryzys #recesja #bezrobocie #depresja #koniec #eldorado

Kryzys w IT? Niemożliwe, że jest jakiś kryzys na pewno jakieś złe wiadomości od rekruterek odczytałeś serio jaki kryzys co ty gadasz złe odczytywałeś mówię ci, inne spróbuj od rekruterek ciągle oferty po 30-50k wpływają co ty gadasz inne musisz odczytać bo różne są

Macie tą zniżkę 20% na bootcamp glazurnika?
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #kryzys #recesja #bezr...

źródło: nokia

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: xD, widzę że pan fachowiec analityk, Nokia ma spadek sprzedaży na runku telekomunikacji, zresztą tak samo ericsson. Poprostu tną koszty i dlatego zwalniają a nie ze kryzys IT. Po drugie zwalniają 16% pracowników a nie programistów. A po trzecie to w Polsce to będą zwalniać, jeśli w ogóle będą, to na samym końcu bo i tak jesteśmy najtansi.
  • Odpowiedz
programista zwolniony z nokii ma jakies 235235435 innych możliwości


@jmuhha: chyba coś ci się pomyliło, mówimy o programowaniu, a nie o medycynie.
  • Odpowiedz
@jmuhha @Arkadio88 @BreathDeath @ly000
Nokia zatrudnia na teraz 86 tysiecy ludzi. Docelowo ma zostac 72 tysiace.
To jest 17%.
To w tym przypadku mowimy tutaj o naprawde bardzo duzej zmianie. Na grupe 10-11 osob dwie traca prace. I na moje beda zwalniac w kazdym dziale, od hr po kierownictwo az po IT.
Przecies tam nie pracuje 14 tysiecy ludzi z hr ktorych mozna szybciej wyciac.
A to dopiero poczatek.
  • Odpowiedz
Po prostu teraz firmy zaczęły wymagać, nie biorą ludzi jak leci, stawki trochę spadły. Jak jesteś dobry to nie ma problemu z pracą.


@BreathDeath: ale wiesz że dobrych osób w tej branży jest może z 10%? Średniacy to z 60% i kiepscy 30%
jeśli sam o sobie myślisz że jesteś dobry to znaczy że jesteś średni. Tak samo jak według statystyk 74% głupich ludzi uważą się za mądrych ( ͡°
  • Odpowiedz
@Volantie: ja to widzę że pomiędzy 72 a 77 ma zostać i to do 2026 roku. I nie jest to związane z kryzysem IT tylko ze spadkiem inwestycji operatorów komórkowych na świecie.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Nie napisałem, że jestem dobry. :)

Zresztą nie chodzi mi o umiejętności techniczne tylko o umiejętności miekkie, podejście do pracy. Ja zresztą nie śledzę zbytnio rynku, prowadzę własną firmę.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: widać że aż fiknął dla OPa na tę wiadomość, szkoda że przespałeś to co się działo na początku tego roku, bo byłby to dla ciebie festiwal czystej rozkoszy. Tylko niestety fakt że są zwolnienia podczas kryzysu w napuchniętych firmach nie znaczy, że sensowny programista trafi na bruk. Niewątpliwie z jakiegoś powodu na to czekasz, ale to jeszcze nie teraz
  • Odpowiedz
@Maxior99: no zajebiście, logika na poziomie "dzieci w afryce nie są spragnione bo dookoła jest ocean"

To czemu ludzie co byli specjalistami poszukają potem pracy 4-6 miesięcy? I muszą zejść ze 150zl/h do 120zl/h żeby mieć cokolwiek? Oni też dostają oferty, mieli 100 wiadomości, a jka przyszło co do czego to oferty miały słabe stawki albo zbyt wielkie wymagania
  • Odpowiedz