Wpis z mikrobloga

W Brukseli Korwin-Mikke był autorem budzących kontrowersje wypowiedzi i zachowań. Np. gdy w związku z atakiem terrorystycznym na redakcję tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo" wielu parlamentarzystów przyszło na salę obrad w Strasburgu z czarnymi tabliczkami z napisem: "Je suis Charlie", Korwin-Mikke na ekranie swojego laptopa wyeksponował napis: "Nie jestem Charlie. Jestem za karą śmierci".

Za nazwanie bezrobotnych młodych ludzi w UE "Murzynami Europy" został ukarany przez władze PE odebraniem dziesięciu diet poselskich - 3 tys. euro. Wypowiedź Korwin-Mikkego na temat wrogów, którzy są, według niego, "nie w Moskwie, a w meczetach" skomentował z kolei przewodniczący PE Martin Schulz, uznając, że to "raczej przypadek, który trzeba przedstawić służbom medycznym". W 2015 r. ukarano go za zakłócenie przebiegu sesji PE, m.in. przez wznoszenie ręki w hitlerowskim geście i nazwanie uchodźców śmieciami. Również w 2015 r. Korwin-Mikke, któremu europarlament uchylił immunitet, usłyszał prokuratorski zarzut ws. spoliczkowania innego europosła - Michała Boniego.

W marcu ub. roku Korwin-Mikke został ukarany za obraźliwe uwagi na temat kobiet, wygłoszone podczas sesji plenarnej PE; został wówczas pozbawiony diet poselskich na 30 dni (dieta wynosi 307 euro za dzień pracy europosła), a także zawieszony w działalności poselskiej na 10 dni. Otrzymał też zakaz reprezentowania Parlamentu Europejskiego w jakichkolwiek delegacjach parlamentarnych, na konferencjach i forach międzyinstytucjonalnych przez rok. (PAP)

Jak można go nie lubić?

#konfederacja #korwin #polityka
  • 13
Jak można go nie lubić?


@awful2: No właśnie, ale w polskim parlamencie już był o wiele mniej aktywny, to już nie te lata i nie ten umysł. Polecam pooglądać sobie debaty Korwina 30 lat temu jak miał jeszcze 40-50 lat. Zupełnie inny człowiek. Teraz z każdym rokiem jest coraz gorzej, a wady jego charakteru tym bardziej dają się we znaki na starość. Smutne, ale prawdziwe.
@falden: Miałem oczywiście na myśli rok 1989 i kolejne kiedy wszedł do poważnej polityki, założył partię i dostał się do sejmu. Wtedy było go dużo w telewizji.
@Jah00:

Z lat 1989-1991 raczej nic nie znajdziesz. Rok 1992 to ,,Nocna zmiana'' Kurskiego i tam Korwin pojawia się chyba w trzech scenach. No ale wtedy miał już właśnie równo 50 lat. Peak jego popularności to lata trochę późniejsze.

Korwin jest jak Morgan Freeman - nikt go nie pamięta jako młodego. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@awful2: A ja Korwina akurat szanuje pod pewnymi względami.
Władzy bym mu nie dał, ale go szanuję. Jest tak zajebiście stały w swoich poglądach. Serio, te polityczns chorągiewki zrobiły obrót 720 stopni, a Korwin? Odpalisz jego wypowiedź sprzed roku, 5 lat, 10, 15, a on dalej mówi to samo. Ma takie same poglądy na dane tematy.

Korwin to jest ikona polskiej polityki. Coś jak Tusk, Lepper. Jak mi jakiś szur porównuje
@MateMizu: miałem to samo pisać. Głosując na Korwina wiesz dokładnie na co głosujesz. Ja osobiście w życiu bym go nie wybrał, ale fakty są faktami. To nie do końca jest oczywiście zaleta, bo jednak człowiek przez tych 80 lat życia powinien dojrzeć w kilku kwestiach i swoje poglądy zweryfikować, ale Korwin jest dla mnie takim uosobieniem liberalizmu w swojej najczystszej, nieidealnej formie.