Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję że trzecia droga przepchnie w końcu ten kataster od drugiego albo trzeciego mieszkania w umowie koalicyjnej. Jako jedyni to mieli w programie ale coś czuje że może się uda.

#nieruchomosci
  • 82
  • Odpowiedz
@SarahC: No dobra, tyle że w takich miasteczkach powiatowych ta infrastruktura już jest stworzona, nie trzeba jej budować. Tam są już utworzone społeczności. A i ceny nieruchomości są niższe niż w wojewódzkich. Jasne, duże miasto ma swoje zalety i ich nie podważam, mówię tylko, że ciągnięcie wszystkich do dużych miast nie jest dobrym zjawiskiem.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: No też nie do końca są stworzone ale ostatecznie łatwiej jest się podłączyć od sąsiada niż #!$%@?ć się z rurą 20km.

ciągnięcie wszystkich do dużych miast nie jest dobrym zjawiskiem.

Inaczej się nie da. Ludzie = społeczność, a żeby funkcjonowały szpitale, banki, policja, muszą być te minionki co na to pracują. Doszliśmy do zaawansowanego poziomu społeczeństwa gdzie wymaga się pewnego poświęcenia żeby żyć w luksusie. Ograniczenie miejsca to jest jedno
  • Odpowiedz
@Gustav88 przecież podatek od drugiej nieruchomości krzywdizlby każdego kto posiada, na przykład, małe mieszkanie, kupuje większe, które remontuje, a to pierwsze sprzedaje dopiero po zakończeniu remontu albo zostawiają je dla dziecka XD
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma o kurde, pochwała wynajmu, z którego po latach ma się gówno w imię mitycznej "elastyczności" - chcesz to podróżuj za pracą, niektórzy wolą mieć "swoje miejsce" i swoich bliskich
  • Odpowiedz
@niochland: Zero kolego. Kapitał inwestuję w coś bardziej płynnego, co nie jest uwiązane do tego #!$%@?łka, gdzie PIS rządził 8 lat, i nikt nie wie co przyniesie przyszłość. Mieszkanie sam wynajmuję i nie mam ochoty przez wasz bolszewicki ból dupy o zawartość cudzych portfeli płacić za to więcej, bo i tak nie jest tanio.
  • Odpowiedz
@Gustav88: jeśli takie coś wejdzie bez dodatkowego ograniczenia, że nieruchomość mogą posiadać tylko obywatele Polski będący osobą fizyczną, to na takim katastrze skorzystają głównie inwestorzy zagraniczni, fundusze inwestycyjne oraz najwięksi janusze wynajmu, co to sami mieszkań nie mają tylko ich spółki Ltd.
  • Odpowiedz
o kurde, pochwała wynajmu, z którego po latach ma się gówno w imię mitycznej "elastyczności" - chcesz to podróżuj za pracą, niektórzy wolą mieć "swoje miejsce" i swoich bliskich


@Shatter: Fajnie więc idź i na nie zarób, a od majątku innych się #!$%@?. Złodziej też chce mieć "bo cośtam" i niczym się od niego nie różnisz.

po latach ma się gówno w imię mitycznej "elastyczności".


Kto nie potrafi zarządzać budżetem i
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma ale w którym miejscu ja napisałem, że ktoś ma dostać to własne mieszkanie za coś innego niż swoje pieniądze?
Kredyt to coś złego? Jak ktoś chce mieć mieszkanie nie po 10 a po 5 latach prscy, to bierze kredyt xd
  • Odpowiedz
ale w którym miejscu ja napisałem, że ktoś ma dostać to własne mieszkanie za coś innego niż swoje pieniądze?


@Shatter:

W tej chwili mamy sytuację, w której kredyty mieszkaniowe już są dotowane z pieniędzy "publicznych", czyli "wszystkich", innymi słowy, w ujęciu netto osoby które nie mają takiego kredytu na tym tracą, a ci którzy maja, zyskują.
Po wprowadzeniu podatku katastralnego "związek finansowy" oraz dysproporcja w korzystności obu rozwiązań zostanie pogłębiona -
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma no fajnie, a gdzie ja pisałem jakieś pochwały dla jednego albo drugiego? xd
Już nie wspominam o tym, że jednak ów podatek nie powinien był podnosić cen nieruchomości na wynajem ze względu na liczbę pustostanów w kraju. Podaż się zwiększy, to siła rzeczy cen Windows nie będzie można.
  • Odpowiedz
Czy to rozumiesz że nikt nie chce pierwszego opodatkowywać dodatkowo ?


@Gustav88: Niestety, ale z biegiem czasu zostanie opodatkowane pierwsze. Zobaczysz. Jedynie może to zostać zablokowane, poprzez zapisanie w konstytucji.
  • Odpowiedz
że jednak ów podatek nie powinien był podnosić cen nieruchomości na wynajem ze względu na liczbę pustostanów w kraju.


@Shatter: xD, tak bo inwestorzy w 5 mieszkań trzymają pustostany płacąc miesięcznie kataster 500 na spółdzielnię. Pustostany trzymają spadkobiercy drugiego, bojąc się że im się jakiś pasożyt w nich zalęgnie. Nawet jeśli się ich opodatkuje, to prędzej wystawią je na sprzedaż, a jeśli już wynajmą, to za większe pieniądze. Ten rezerwuar pustostanów
  • Odpowiedz
Cały cel tego podatku to żeby mieszkań się nie opłacało kupować pod inwestycje tylko do mieszkania


@Gustav88: Dopóki mieszkan brakuje to sie zawsze bedzie oplacalo kupowac, niewazne od podatków jakie na nie nałozysz.

Zeby obnizyc ceny trzeba zwiekszyc podaz (wybudowac wiecej mieszkan). Podatek nie rozwiaze zadnego problemu. Przy niskiej podazy de facto podwyzszy ceny.
  • Odpowiedz