Wpis z mikrobloga

w taki, ze nie kupisz nastepnych, jak i masa ludzi, bo roi Wam poleci nizej niz z gpw


@fortySeven: @Gustav88 @strfkr A "wam" nikt tych mieszkań nie wybuduje. Jak tępym trzeba być żeby ograniczać podaż w takiej sytuacji, ani nie będziecie mieć najmu ani opcji które można kupować. Wszelki podatek i tak pójzdie na konsumenta. 8 lat Podatków i Socjalizmu was nie nauczył nawet?
W latarniku wyborczym trzecia droga sama wypełniła że jest za

@Gustav88: Aha no chyba że tak wypełnili.

Wtf ludzie wierzą politykom na słowo zamiast patrzeć co faktycznie robili a pozniej pikaczu face.

Wszystkie te partie juz były u władzy pod tą czy inna nazwą, i też 3/4 posłów było u wladzy i każdy widział co robili, jak głosowali, za czym naprawdę są a za czym nie. Naprawdę nie ma potrzeby wierzyć
Cały cel tego podatku to żeby mieszkań się nie opłacało kupować pod inwestycje tylko do mieszkania


@Gustav88: a teraz zobacz ile osób w sejmie inwestuje w mieszkania i dlaczego kataster w Polsce nigdy się nie pojawi.
@Tapirro: akurat w Polsce będzie to miało odzwierciedlenie. Mamy dużo pustostanów lub mieszkań na codzień nieużywanych. Taki podatek zachęci do wpuszczenia tego na rynek najmu lub sprzedaży. Znacząco zwiększy podaż. Podobny wpływ ma podwyżka czynszu. W mojej poprzedniej pracy na kilkuosobowy zespół, aż dwie miały dodatkowe mieszkanie z którym nic nie robiły. Bo trzeba robić remont, bo to trzeba ogłoszenie dać etc.
@tomek_27 a sądzisz ze pod wynajem będzie ktoś dawał inne niż drugie i trzecie i kolejne mieszkanie? Czy może uważasz że wszyscy co mają 2,3+ mieszkania oddadzą je innym za pół darmo?
A może uważasz że gdzieś kataster rozwiązał problem drogich mieszkań więc u nas też się uda?