Wpis z mikrobloga

@Gustav88: Powiedz mi czemu np.: mój ojciec ma płacić podatek za posiadanie kilku domów i mieszkań? W momencie gdy sam postawił 2 domy (w tym te dwa domy także swoją pracą fizyczną) i kilka hal przemysłowych? Za własne wypracowane opodatkowane pieniądze?

On tymi budowami się więcej przyczynił do zwiększenia podaży nieruchomości, niż Ty swoim socjalistycznym #!$%@? na Wykopie.


@Gustav88:

Cały cel tego podatku to żeby mieszkań się nie opłacało kupować pod inwestycje tylko do mieszkania


xDD A pojmujesz coś takiego, że ktoś może mieszkać w kilku mieszkaniach/domach xD Mieszkać pół roku w górach, drugie pół roku w rodzinnej miejscowości? Tylko trzeba po prostu na to pracować (nie kraść). Jak mnie #!$%@? gdy ktoś chcę opodatkowywać drugą osobę, bo druga osoba ma trochę więcej.

Może jeszcze mieszkanie za granicą w
Ale wiesz że trzecia droga i PSL to dwie róże partie ?


@Gustav88: Nie. Trzecia Droga to nawet nie jest partia, to po prostu nazwa wspólnej listy PSL i Polski 2050. A program TD to w 90% postualty PSL i kilka postulatow PL2050. Generalnie te aspekty na jakie obie strony się zgodzily razem.
@mudmen: Ale od trzeciego można już zacząć wprowadzać, a nie że typ ma pięć mieszkać natomiast plebs nie ma gdzie mieszkać. Sorry Winetou — miejsce do mieszkania na świecie jest ograniczone, ludzi też przybywa. Poza tym państwo też powinno trochę budować, a nie program 100000% samodzielności. W Chinach robili tak, że kupowali za dużo mieszkań i zawalili w końcu rynek. Mieszkania są tak jak chleb muszą się sprzedać do użytku a
plus mieszkanie nie będzie już dobrą inwestycją


@Gustav88: A zatem podaż mieszkań na wynajmem będzie w jeszcze większym stopniu nie nadążać za popytem więc ceny najmu wzrosną.
Ceny zakupu nie spadną, bo przy kredycie 2% czy tam 0% cześć popytu z najmu przesunie się na zakup.

Zamiast rentierom mieszkaniowym będziecie nabijać kabze bankierom i to z publicznych dotacji.
Zamiast jak w cywilizowanym kraju wynajmować mieszkanie i być elastycznym pod względem zatrudnienia,
@mudmen: miałem coś mądrego odpisać, ale potem zobaczyłem, że jesteś zwykłym kucem. Ogólnie to może lepiej nie wypowiadaj pod poważnymi znaleziskami, bo twoje zdanie jest gówno warte.
Cały cel tego podatku to żeby mieszkań się nie opłacało kupować pod inwestycje tylko do mieszkania


@Gustav88: To może zamiast zniechęcać do jednej formy inwestycji to zaproponuj inną, z podobnym poziomem ryzyka i zysków co nieruchomości - wówczas problem się rozwiążę.

miejsce do mieszkania na świecie jest ograniczone


@SarahC: Dlaczego więc wszyscy pchają się do dużych miast, gdzie tego miejsca jest jeszcze mniej? Pracy zdalnej przybywa, wówczas nie trzeba mieszkać
@mroznykasztan: Ale durne pytania zadajesz. Większe miasta to nie tylko praca ale też dostępność do kultury czy większego asortymentu w sklepach i większa baza znajomych. Ostatnio był Giza w Gdańsku przykładowo w Pimciu Dolnym sobie możesz co najwyżej na kurtyzany pójść chociaż i to nie zawsze.
@SarahC: Rozumiem Twoje argumenty, jednakże dążenie całego społeczeństwa do mieszkania tylko w dużych miastach nie jest pożądanym zjawiskiem i negatywnym jego przejawem jest przykładowy wzrost cen mieszkań.
@mroznykasztan: Na odwrót jest dokładnie do tego co piszesz. Nie opłaca się ciągnąć kanalizacji, prądu czy internetu przez 20 km dla jednej chatki jak to dawniej bywało lepiej postawić blok albo osiedle szeregowe, zebrać ludzi i stworzyć społeczność. Jak jest mała wioska to zazwyczaj się wyludnia, bo ludzie uciekają do większych miast. Mi się też marzyło życie w Tokio za gówniary także doskonale rozumiem tą myśl przewodnią.

Odnośnie małych miejscowości potem