Wpis z mikrobloga

@Bubakowski: Proste i logiczne, ale nie do naprawienia. Maszyna edukacji kobiet, wysyłania ich do pracy i opóźniania wieku rozrodczego działa na pełnych obrotach - jakakolwiek sugestia że warto by urodzić chociaż 2 dzieci kończy się agresją ze strony kobiet, więc możemy sobie jedynie obserwować jak wali się społeczeństwo na naszych oczach. Efekt będzie przyspieszał co roku.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Trudna do zaakceptowania dla liberałów prawda. Ale zaraz przylezie tu jakiś gamoń i zacznie spamować że to wina braku aborcji czy innego in-vitro kiedy to problem z fundamentami tego jak zorganizowane jest nasze społeczeństwo i kultura obecnie.
  • Odpowiedz
@Bubakowski: Nawet w krajach arabskich kobiety poszły do szkół i przestały rodzić dzieci. Iran jest powoli na minusie, Turcja... na plusie jeszcze tylko Egipt i Irak, ale to też powoli hamuje. Ot cywilizacja.
  • Odpowiedz
@Unknowm: Nie - uważam że jest ok, ale jednocześnie nieuchronnie powoduje że kobiety nie chcą się rozmnażać, przekładają decyzję na później i kończy się brakiem dzieci w ogóle. Jest to po prostu kij który ma dwa końce - fajnie że mamy wolność jednostki, ale kończy się ona rozpadem społeczeństwa.

Idealnie to widziałbym to tak, że kobiety zakładają rodziny w wieku 18-22, odchowują 2-3 dzieci do wieku szkolnego i potem sobie
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer wiesz stary, fajnie by bylo gdyby moglo to tak dzialac, ale w momencie w ktorym ktos chcialby wrocic na studia w wieku 27 lat, pozniej isc do pracy to jest kompletnie wywalony z rynku pracy. Ja nawet mam wrazenie, ze obecnie doswiadczenie jest cenione bardziej niz studia (co uwazam za dobre, bo teraz kazdy idzie na studia przez co mamy rynek magistrow ktorzy niczego nie potrafia). Sam jakis czas temu
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Ale gdzie te 20 latki mają sobie robić te dzieci? Mieszkając z rodzicami (często toksycznymi) w bloku czy na wynajętej kawalerce? Nawet ptak zanim złoży jaja, to buduje sobie gniazdo, gdzie czuje się bezpiecznie.
  • Odpowiedz
@eewwp99: moze po prostu stworzyc zawodowke/technikum o profilu matka. W wieku 20 lat zaczynala by rodzic i pewnie do 35 urodzilaby po 10 dzieci. Potem przechodzilaby na emeryture. Oczywiscie pensja z panstwa, no ale to w sumie 10 dzieci odpowiada 10 doroslym ktorych zastapia, wiec wystarczy oddac 10procent wyplaty na wyplate dla matki. Jeszcze trzeba przeznaczyc czesc budzetu na potrzeby I wychowanie dziecka które nas w przyszlosci zastapi w fabryce
  • Odpowiedz
@Bubakowski: neoliberalna propaganda. Rodzić rodzić żeby było 10 areczków na twoje miejsce i pan przedsiębiorca mógł zaniżać wartość pracy i zżerać zysk z automatyzacji i wzrostu wydajności pracy.
  • Odpowiedz
  • 1
@KapitanONeil: ( ͡º ͜ʖ͡º) nic z tych rzeczy, tak po prostu działa system ZUS

Swoją drogą ciekawe czy nie ma obecnie ludzi z przyszłości (podróże w czasie) właśnie z tego powodu, ludzki gatunek wymarł bo nie miał ochoty wychowywać swoich dzieci ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) inteligentne
  • Odpowiedz
ale w momencie w ktorym ktos chcialby wrocic na studia w wieku 27 lat, pozniej isc do pracy to jest kompletnie wywalony z rynku pracy


@Unknowm: Rynek regulowanych zawodów (pielęgniarka, nauczyciel, lekarz) bierze ludzi jak leci - ale wiem że w sektorze prywatnym jest tak jak piszesz.

Ja nawet mam wrazenie, ze obecnie doswiadczenie jest cenione bardziej niz studia (co uwazam za dobre, bo teraz kazdy idzie na studia przez co mamy rynek magistrow ktorzy niczego nie
  • Odpowiedz
jaka skrajność, ja chcę tylko uczciwej pracy a nie ze wszystko zgarnia zawód posiadacz, a lekki spadek populacji nie jest zły


@KapitanONeil: Nie mamy lekkiego spadku populacji, mamy 40% skurczenie się co pokolenie. To jest tragedia gorsza od I czy II WŚ, ale ludzie tego nie widzą bo katastrofa rozkręca się przez 30 lat od początku spadku dzietności (kobiety które nie urodziły się na początku lat 90 z powodu transformacji
  • Odpowiedz
toż mówię że trzeba zmienić podejście do gospodarki. Ludzie wykonujący potrzebne prace zarabiają nedznie a kokosy przynosi rzesza zbędnych stanowisk, praca na słuchawce itp


@KapitanONeil: Zaczyna się już powoli - budowlańcy wyciskają ludzi jak cytryny na najdrobniejszych pracach, tirowcy zarabiają już po 10-15k PLN, jedzenie na dowóz po 50-100 PLN, a tymczasem młodzi architekci robią projekty za pensję minimalną albo juniorzy programiści walczący jak lwy o jakiekolwiek stanowisko.

Za naszego
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Czyli kobieta ma nie patrzeć na uczucia i czy jakiś mężczyzna jej się podoba, tylko wziąć sobie byle kogo byle miał mieszkanie i robić sobie z nim dzieci, choć nie kocha tego faceta?
  • Odpowiedz
@eewwp99:

Czyli kobieta ma nie patrzeć na uczucia i czy jakiś mężczyzna jej się podoba, tylko wziąć sobie byle kogo byle miał mieszkanie i robić sobie z nim dzieci, choć nie kocha tego faceta?


Niech sobie wybierze tego który jej się podoba i jednocześnie takiego który ma mieszkanie. Gwarantuję ci, że w puli mężczyzn z mieszkaniami znajdzie sobie takiego który się nada wizualnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli taki pogląd by się upowszechnił to naturalnym byłoby dążenie młodych mężczyzn do zakupu mieszkania i szukania partnerki wśród młodszych kobiet. Ale do tego trzeba by mieć stabilną populację a aktualnie, z powodu poziomu dzietności, mężczyzn ze starszego pokolenia jest znacznie więcej niż młodszych kobiet więc jest to przepis na masę starych
  • Odpowiedz