Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem nie da się w tych czasach zbudować znaczącego liberalnego ruchu gospodarczego z katolickim światopoglądowym zamordyzmem.
Taki rodzaj ugrupowania może liczyć max na 10%.
Konfederacja próbowała się ukrywać ze światopoglądem ale im nie wyszło bo wszystkie inne partie im to odkopywały

Minimum kompromisu światopoglądowego to centrum Trzeciej Drogi.

Ludzie głosujący na Konfederacje muszą mocne fikołki w głowie robić by ich podejście do aborcji, invitro czy roli Kościoła przełknąć. Społeczeństwo się laicyzuje i będzie to tylko postępowało.

Takie minimum dla mnie co Konfa musiałaby w głowie i programie przestawić:

- Kościół i katolicy powinny znaleźć nowe miejsce w rzeczywistości. Państwo świeckie, rozdział Kościoła i Państwa. Tłumaczyć to mogą tym że romans Kościoła z Państwem szkodzi i Kościołowi i Państwu.

- Zezwolić na to dokonywanie aborcjipłatnie do 12 tyg., uznać invitro i pozwolić na decydowanie w tym czasie na urodzenie lub nie. Postawa prolife nie powinna być wymuszana straszeniem więzieniami (bo pewnie 80% głośnych osób prolife downa czy z wadami letalnymi by abortowalo i tak) aaale powinno się oddolnie pracować by społeczeństwo częściej decydowało się na takie podejście (jak z weganizmem). Czyli mogliby zostać z profilem prolife, pracować oddolnie aaale bez zmuszania kogokolwiek.

Wątpię że tak gwóźdź im się poluzuje - pewnie nie więc raczej będą zawsze marginalni. Nawet najlepszy program gospodarczy nie przekona niektórych do katolickiego zamordyzmu czy korwinistycznego podejścia do kobiet.

Feminizm i prawa wyborcze kobiet zostaną z nami i trzeba odnaleźć się w tej rzeczywistości a nie romansować że kiedyś to było patriarchat i te sprawy

#konfederacja #wybory
  • 10
  • Odpowiedz
prawa wyborcze kobiet zostaną z nami


@Kabool: no gurwa jak o czyms takim jak prawa wyborcze dla polowy populacji trzeba dyskutowac to nie m ao czym gadac w przypadku partii ktora wymienia wolnosc jako podstawe :D
  • Odpowiedz
znaczącego liberalnego ruchu gospodarczego z katolickim światopoglądowym zamordyzmem.


@Kabool: Niemiecki ordoliberalizm wywodzi się z katolicyzmu Bawarii i Szwabii po IIwś. Choć to też byli inni katolicy niż w większości w Polsce katolicy tzw. kulturowi.
  • Odpowiedz
  • 0
@Neto: Konfederacja zrozumiała że hasła typu "Aborcja to zabójstwo" to całkowicie zniszczą ich poparcie i je ukrywała bo były sondaże w których ponad 80% Polaków jest za liberalizacją tego prawa.

Ja jestem zdania że trzeba pozwolić (bo jak nie to czarny rynek, wieszak albo wycieczki za granicę) i oddolnie pracować nad społeczeństwem aby stawało się bardziej odpowiedzialne i dokonywało średnio lepsze wybory. Przymus zawsze nie znajdzie poklasku. "Aborcja to zabójstwo" działa
  • Odpowiedz
  • 1
@djtartini1: Jeszcze 50 lat temu to może katolickie zabarwienie Konfy mogłoby się przebić do +25%

Ludzie będą odchodzić od Kościoła ii oparcie o niego swojego ruchu to nie jest moim zdaniem krok przyszłościowy.

Jak Konfederacja razem z postawą antylockdown i gospodarczą nic nie wskórała to będzie tylko gorzej i gorzej. Mieli dobre paliwo polityczne ale światopoglądowe wymuszanie ściągnie ich na dno
  • Odpowiedz
@Kabool: I właśnie tym bardziej dziwi mnie podejście konfederacji do aborcji - że podchodzą do aborcji emocjonalnie i ładują w to swój światopogląd zamiast chłodnym okiem spojrzeć na to gospodarczo - wpływy do budżetu z opodatkowania aborcji na życzenie czy regulacja czarnego rynku.

I to też jest jeden z powodów dla których ja czy wielu moich znajomych którzy głosowali na nich w poprzednich wyborach nie zagłosowali w tych. Chcieli wolności dla
  • Odpowiedz