Wpis z mikrobloga

624 + 1 = 625

Tytuł: Przegryw
Autor: Aleksandra Herzyk, Patrycja Wieczorkiewicz
Gatunek: reportaż
Ocena: 6/10
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 360
W końcu przeczytałem tę książkę, a miałem na to ochotę od momentu jak tylko wyszła, no i trochę się zawiodłem.
Jestem w trakcie pisania pracy naukowej na temat polskiego incelu, więc zahaczam też o tematykę przegrywu. Mogę więc powiedzieć, że ze strony naukowej ta książka jest zrobiona poprawnie, to oczywiście nie jest tekst naukowy, ale jest zgodny z obecnym stanem wiedzy. Dodatkowo dziewczyny bardzo fajnie wyjaśniają wielki blakpyll i jego argumenty które stają albo na błędnych badaniach z lat 60 albo na wnioskach wyciągniętych z #!$%@? (robią to w konsultacji z naukowcami więc na plus).
Trochę nie rozumiem dla kogo jest ta książka. Ludzie z wykopu raczej nie potrzebują takiego wprowadzenia do tematyki a dla normików ta lektura może okazać się zbyt ciężka i niedostępna (głównie przez slang i nawiązywanie do wykopowej subkultury). Ja w każdym razie nie dowiedziałem się niczego nowego, mimo że była to ciekawa podróż. Jeśli ktoś jest obeznany z chanomową i śledzi mniej więcej wydarzenia z wykopu to jest to łatwa i przyjemna lektura na jeden wieczór.
No i po przeczytaniu nie rozumiem dlaczego zostały one aż tak obrzucone błotem, to jest chyba najbardziej pro-przegrywowa książka jaka mogła powstać w obecnym dyskursie. Jest to poważne podejście do tematu, zaznaczenie, że nie przegrywy odpowiadają za swoją sytuację, autorki jasno zaznaczają, że przegryw ≠ incel, oraz że problemy tych ludzi są realne i nie rozwiążemy ich krzyczeniem na nich aby wzięli się w garść, wyszli do ludzi, poszli na terapię i przestali być mizoginami, potrzebne są rozwiązania systemowe. Jeśli ktoś naprawdę uważa się za przegrywa, a nie #!$%@? wyznawce blakpylla co uważa że jest over bo ma >180, to niezależnie od poglądów polecam przeczytać.
Świętych tagów nie dodaje bo nie widzę sensu

Prywatny licznik: 3/50

#bookmeter #ksiazki #wykopkowewyzwanieksiazkowe #reportazbookmeter
Pobierz Keiosss - 624 + 1 = 625

Tytuł: Przegryw
Autor: Aleksandra Herzyk, Patrycja Wieczorki...
źródło: 1084628-352x500
  • 35
@KaiserBrotchen: przecież wiadomo, że to trolling w większości. Co nie zmienia faktu, że już taki Elliot Rodger był takim trollem, że aż różne organizacje rządowe uznały inceli za niebezpiecznych ekstremistów. Trolling czy nie badać to można i akurat zdecydowałem się tym zajmować ¯\(ツ)/¯
czywiście nie jest tekst naukowy, ale jest zgodny z obecnym stanem wiedzy


@Keiosss: no tylko jakiej wiedzy? wiedzy o tym co dziwni ludzie wypisuja po discordach? czy chociaz plec tych ludzi zostala ustalona czy 2 tworczynie fikcji pisaly przez discorda razem ze soba a potem na dowod pokazaly screeny?

czy moze sa brane pod uwage wykopowe wysrywy przegrywow ktore potem sie okazuja bredniami roznych gimbusow a co drugi z nich to
@twardy_kij: nie no mi chodzi o różne badania jakościowe, tematyczną analizę treści, różne badania dyskursu dot. Incelu i manosfery. To z tym stanem wiedzy autorki są zgodne, przynajmniej jak coś twierdzą ogólnie o tym typie idealnym incela

Edit, w sumie w książce jest poruszany temat trollowania na tagach, ale nigdzie temat nie został pogłębiony, co na minus
@KaiserBrotchen: az taki troling to moze nie bo przeciez jest mnostwo ludzi zdroworozsadkowych ktorzy popieraja korwinow i opowiadaja sobie memy o hitlerze

tyle ze to wyglaszaja po internetach w ramach jakiejs utopii w ktora nie wierza i w ktorej nie chcieli by byc, political fiction, jakies fanfliki wypisywanie w odcinkach, role playing games, zakladanie jakis masek

ale to wszystko jest bierne, jak programy polityczne w ktorych obiecuja zlote gory, tak samo
@Keiosss: no i dobrze, przeciez prawa wolnego rynku, kazdy moze wypisywac co chce
gorzej tylko ze lewaki potem sie podpieraja tym papierem gazetowym do kibla jako dowod na to
dowod na to ze mozna przez discordy nawet sie i za transy podawac ktore sa bite i molestowane
wszystko mozna
@Keiosss: Połową problemu są kobiety i ich hipergamia. Kiedyś religia była takim zaworem bezpieczeństwa i trzymała ludzkie instynkty na wodzy. Ale teraz kiedy ludzie przestali wierzyć, a co za tym idzie bać się kary, zostało tylko folgowanie sobie i podążanie za swoimi instynktami. A kobiecy instynkt każe jej dobrać partnera z najlepszymi genami, a do tego co roku innego.
Tego się nie da obejść ¯\(ツ)/¯
projekt klaudiusz


@MirkobIog: pierwszy raz czytam o tym. czyli czego dowodzi eksperyment w myśl wyznawców blackpillu:
w aplikacji randkowej, gdzie pierwsze skrzypce grają zdjęcia i uroda na nich kobiety lajkują przystojniaka i olewają przeciętnych - > kobiety dążą do związku ze stabilnym "betabankomatem" i seksu z chadem/chadami
Pobierz NieBendePrasowac - >projekt klaudiusz

@MirkobIog: pierwszy raz czytam o tym. czyli c...
źródło: PPUk9kpTURBXy9hNTZmYzg5YjMxZDRiNTZkNDllYTE1N2ZmOGQzODFiZi5qcGeRkwLNAUAAgQEC
możesz podać pprzykład albo dwa takich rozwiązań?


@skinrunner2: mogę podać dwa, bo właściwie są tylko dwa, pomimo tego że nie jestem autorem wpisu,
1. zmniejszenie ilości wolnych mężczyzn.
2. zwiększenie ilości wolnych dziewczyn.