Wpis z mikrobloga

Zarabiam spoko kasę i zazwyczaj nie odmawiam sobie zakupów niczego, często nie patrząc na cenę (nie mówię że kupuje niepotrzebne gadżety). Ostatnio mam jednak całkowite opory przed zakupem pizzy. Kawałek #!$%@? placka a cena jak za stek z jednorożca. Nikt nie wmówi mi że obecnie cenna wynika jedynie z inflacji.

#inflacja #ekonomia #pizza #gotowanie #finanse #polska
JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy - Zarabiam spoko kasę i zazwyczaj nie odmawiam sobie ...

źródło: pizza-hawajska

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 24
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy ostatnio wbijam na pyszne bo mialem ochote na pizze, zwykla pizze z jakiejs przecietnej pizzerni... 50 cm 65 zl... Na glowe upadli.. niech giną. teraz jak mam ochote na pizze robie sam albo kupuje jakas feliciane czy inne dzuseppe, przynajmniej ciepła jest i z pewnych składników
  • Odpowiedz
ostatnio wbijam na pyszne bo mialem ochote na pizze, zwykla pizze z jakiejs przecietnej pizzerni... 50 cm 65 zl... Na glowe upadli.. niech giną. teraz jak mam ochote na pizze robie sam albo kupuje jakas feliciane czy inne dzuseppe, przynajmniej ciepła jest i z pewnych składników


@xyz_xyz: picałka to jest moje guilty pleasure po większych trasach rowerowych. Dwa razy w tym roku weszło Dżuseppe Dżalapenio.
  • Odpowiedz
Ostatnio zacząłem kupować jakąś suchą szynkę z Włoch czy Hiszpanii bo mnie nie stać na polską w podobnej cenie która ma 90% wody. Podobnie mam z serami i kupuje jakieś śmierdzące.


@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: a to jest dramat akurat. Ostatnia szynka jaka kupuję,to Zieliński tradycyjnie wędzona. Nie wiem czy mój sklep na podwórku jest wyjątkowy, czy wszędzie taka dobra, ale jest w pytę.. kosztuje tyle, co parmeńską czy chorizo. Ake warto.
Edit:
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: są droższe i tańsze, pewnie za 3 dychy da się wyrwać ale są i takie same po 40. A jak chce się wyszukane składniki to niestety 4-5 dych. Ja jestem jebnięty i zamawiam cały czas ale na szczęście smakowo preferuje te z mniejszą ilością składników np. salami + jeden dodatek warzywny. Marinare też lubię.
  • Odpowiedz