Wpis z mikrobloga

Które z dwóch poniższych mieszkań 3-pokojowych lepsze wg. grona szanownych mirkowych ekspertów?

Wiem, że te pokoje są małe, ale jestem singlem i jeden z tych pokoi po prostu służyłby mi jako miejsce do pracy zdalnej z sensownym stanowiskiem na komputer i monitory + miejsce na jakieś hobby. Ewentualnie by się ten pokój usunęło i powiększyło salon lub sypialnię (lub po trochu tu i tu dodało).
Najwięcej wątpliwości mam co do układu okien i ekspozycji na strony świata, czy nie będzie brakować naturalnego światła, słońca. Ale chętnie wysłucham jakichkolwiek uwag oraz za i przeciw jakie dostrzegacie.
No i pytanie czy takie malutkie garderoby 2-3 m2 (mieszkanie #2) mają sens czy to raczej niepraktyczny potworek serwowany przez deweloperów?

#1 po lewej ma 53 m2
#2 po prawej ma 57 m2
W ani jednym ani drugim przypadku nie będzie komórek lokatorskich.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #mieszkania
AgentGecko - Które z dwóch poniższych mieszkań 3-pokojowych lepsze wg. grona szanowny...

źródło: 53vs57

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@AgentGecko: żadne. Z lewej masz salon z kuchnią 20 m2, czyli ani salonu, ani kuchni, a z prawej masz pokoje 8 metrów. Ani jedno, ani drugie do niczego się nie nadaje
  • Odpowiedz
@AgentGecko: Chociaż mniejsze ma większe te pokoje to brałbym to prawe. Masz duży taras, duży salon, w sypialni masz dodatkowo miejsce na garderobe więc miejsce na szafy Ci nie potrzebne. Łazienka większa. Ten mały pokój zawsze możesz poszerzyć o trochę miejsca w salonie i wstawić tam szafe. Albo jak nie spuścisz go w kiblu to gówniakowi postawisz kojo ;)
  • Odpowiedz
@AgentGecko co do tej 'garderoby'. Pamiętaj, że w tych nowych deweloperskich nie ma piwnic, max to jakaś komórka lokatorska (o ile możesz taką kupic, bierz bez zastanowienia). Dodatkowe miejsce zawsze się przyda. Teoretycznie możesz porobić tam półki i zrobić sobie przypałową spiżarkę w biurze / sypialni i trzymać tam jakieś #!$%@? rzeczy jak garnki czy nawet przetwory lub zapas 10 zgrzewek wody xd
  • Odpowiedz
@AgentGecko: prawe zdecydowanie lepsze. Co prawda pokój 7,5m to trochę przeginka, ale układ jest lepszy a w drugim pokoju masz idealne miejsce na schowek i trzymać tam różne #!$%@? (bo na garerobę to jest za małe)
duże znaczenie jeszcze ma sąsiedztwo i jak to mieszkanie się ma w kontekście całego budynku
  • Odpowiedz