Wpis z mikrobloga

Czytaj zapewnić w budżecie firmy hajs na wypłaty w czasie urlopu.

@login_cwiczebny: Nie rozumiem :P

Pracodawca placi mi wyplate. Czy pracuje caly miesiac czy jestem 2 tyg na urlopie mam ta sama wyplate. Jaki wiec dodatkowy budzet musi pracodawca sobie zapewnic? Wystarczy budzet na wyplate.
@gorzki99: może nieprecyzyjnie się wyrażam, bo sobota rano.

Właśnie o to chodzi, że pracodawca ma zapewnić Ci też wypłatę w czasie urlopu, i to jest ten "wirtualny fundusz". Jak to nazwiesz, to nie ma znaczenia. Po prostu musi mieć hajs, żeby Ci zapłacić. I są to "składki", które ty wypracowujesz będąc zatrudnionym.
Właśnie o to chodzi, że pracodawca ma zapewnić Ci też wypłatę w czasie urlopu, i to jest ten "wirtualny fundusz". Jak to nazwiesz, to nie ma znaczenia. Po prostu musi mieć hajs, żeby Ci zapłacić.


@login_cwiczebny: Dokladnie. Pracodawca musi zapewnic sobie budzet na Twoja wyplate. I to jest ten sam budzet czy bierzesz urlop czy nie. Wiec urlop ma tu nic do rzeczy :)
wydaje mi się że @login_cwiczebny mówi o rezerwach za zaległy urlop, firmy przy pewnych warunkach muszą i trzymac zamrożoną kasę za niewykorzystane urlopy pracowników


@mcnight95: Tak. Pelna zgoda ze jest takie cos. I jak jestes na przyklad spolka akcyjna i musisz te cale raporty przedstawiac to taka zamrozona kasa nie wyglada dobrze. Dlatego ogarniete firmy naciskaja na wykorzystanie calego urlopu w danym roku. Owszem ze jest jedna mozliwosc gdzie sie tak
utworzymy fundusz wyplatowy. Pracownik musiałby uzbierać w składkach na swoją wypłatę, aby odciążyć pracodawcę, myślę że to dobry sposób aby odciążyć przedsiębiorców.


@justkilling: :DD Dobre (ae nie podpowiadaj wiecej bo oni to kupia :))
ale to prawda tak samo przcownik idzie na L4 i pierwszy miesiac ja place zus z niego 1550zl okolo przeciez to jest #!$%@? zart musze zapieprzac zeby go oplacic


@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Odnoszę się tylko do tematu wątku - czy to jakieś zaskoczenie dla pracodawcy, że pracownicy mają co roku należny urlop? No raczej nie, więc już w momencie ustalania wynagrodzenia do umowy pracodawca uwzględnia, że pracownik nie będzie pracował X dni roboczych