Wpis z mikrobloga

@saakaszi: Pracodawca traci tez zapewniajac narzedzia do pracy i ubranie robocze. Proponuje aby utworzyc fundusz zeby pracownik sam sobie odprowadzal skladke na te rzeczy.

Oni serio nie wiedzia ze jest juz cos takiego? Nazywa sie to umowa zlecenie albo JdG. I ma nic wspolnego z UoP.

Powieziec kretyni to jak nic niepowiedziec.
  • Odpowiedz
Czytaj zapewnić w budżecie firmy hajs na wypłaty w czasie urlopu.

@login_cwiczebny: Nie rozumiem :P

Pracodawca placi mi wyplate. Czy pracuje caly miesiac czy jestem 2 tyg na urlopie mam ta sama wyplate. Jaki wiec dodatkowy budzet musi pracodawca sobie zapewnic? Wystarczy budzet na wyplate.
  • Odpowiedz
@gorzki99: może nieprecyzyjnie się wyrażam, bo sobota rano.

Właśnie o to chodzi, że pracodawca ma zapewnić Ci też wypłatę w czasie urlopu, i to jest ten "wirtualny fundusz". Jak to nazwiesz, to nie ma znaczenia. Po prostu musi mieć hajs, żeby Ci zapłacić. I są to "składki", które ty wypracowujesz będąc zatrudnionym.
  • Odpowiedz
Właśnie o to chodzi, że pracodawca ma zapewnić Ci też wypłatę w czasie urlopu, i to jest ten "wirtualny fundusz". Jak to nazwiesz, to nie ma znaczenia. Po prostu musi mieć hajs, żeby Ci zapłacić.


@login_cwiczebny: Dokladnie. Pracodawca musi zapewnic sobie budzet na Twoja wyplate. I to jest ten sam budzet czy bierzesz urlop czy nie. Wiec urlop ma tu nic do rzeczy :)
  • Odpowiedz
  • 43
@saakaszi huhu a jeszcse czasami ludzie choruja ! Zakazac choroby ustawą. A jak sobie glupi pracownik ma wypadek w pracy to jeszcze 100% trzeba mu placic.
  • Odpowiedz
wydaje mi się że @login_cwiczebny mówi o rezerwach za zaległy urlop, firmy przy pewnych warunkach muszą i trzymac zamrożoną kasę za niewykorzystane urlopy pracowników


@mcnight95: Tak. Pelna zgoda ze jest takie cos. I jak jestes na przyklad spolka akcyjna i musisz te cale raporty przedstawiac to taka zamrozona kasa nie wyglada dobrze. Dlatego ogarniete firmy naciskaja na wykorzystanie calego urlopu w danym roku. Owszem ze jest jedna mozliwosc gdzie
  • Odpowiedz
Pracodawca traci tez zapewniajac narzedzia do pracy i ubranie robocze. Proponuje aby utworzyc fundusz zeby pracownik sam sobie odprowadzal skladke na te rzeczy.


@gorzki99: utworzymy fundusz wyplatowy. Pracownik musiałby uzbierać w składkach na swoją wypłatę, aby odciążyć pracodawcę, myślę że to dobry sposób aby odciążyć przedsiębiorców.
  • Odpowiedz
utworzymy fundusz wyplatowy. Pracownik musiałby uzbierać w składkach na swoją wypłatę, aby odciążyć pracodawcę, myślę że to dobry sposób aby odciążyć przedsiębiorców.


@justkilling: :DD Dobre (ae nie podpowiadaj wiecej bo oni to kupia :))
  • Odpowiedz
ale to prawda tak samo przcownik idzie na L4 i pierwszy miesiac ja place zus z niego 1550zl okolo przeciez to jest #!$%@? zart musze zapieprzac zeby go oplacic


@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Odnoszę się tylko do tematu wątku - czy to jakieś zaskoczenie dla pracodawcy, że pracownicy mają co roku należny urlop? No raczej nie, więc już w momencie ustalania wynagrodzenia do umowy pracodawca uwzględnia, że pracownik nie będzie pracował X dni
  • Odpowiedz