Wpis z mikrobloga

  • 15
@Jcdx póki co to raczej niektóre sklepy odleciały w stratosferę z tymi cenami, tutaj Intermarche, wcześniej ktoś wrzucał też jakieś absurdalne ceny z Netto. W Kauflandzie dopiero co kupowałem Laysy 250g za 8,99 zł i to bez promocji, w Auchan są po 9,99 zł, też bez promocji. W zeszłym miesiącu na promkach były po 6 zł. To i tak drogo i kupuję znacznie rzadziej niż kiedyś, ale 16 zł za 190g?
  • Odpowiedz
@19216811: najlepiej w ogóle przezucic się na walenie konia, bo jest przynajmniej za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do laysow - nie kupować ich w takiej cenie, to marketom rura zmięknie i będą w normalnej cenie, albo producent też zacznie je na polski rynek sprzedawać taniej, bo lepiej zarobić mniej na paczce, niż #!$%@? cenę i nie sprzedac tego w ogóle.
  • Odpowiedz
@Templar: z tego, co słychać tu i ówdzie (ale nic potwierdzonego, więc traktuję jak ploty), to ponoć oni już cisnęli ze zmianą cen od Q4/22 - stąd brak laysów w biedrze (bo się Jeronimo nie zgodziło na takie podwyzki).

Jak gdzieś starszy zapas, to jest taniej, mniejsze ceny też są np. w makro. Aldi też miało z 1-2 tyg. temu sporą promkę na opakowania 130g.

Warto również zauważyć, że wraz
  • Odpowiedz
@BartoszCebularczyk: komenatrz mojego znajomego pisiora 30 letniego(!) jak mu wkleiłem ceny coli,chipsów, w maku

i dobrze, to powinno być drogie


My błędnie wychodzimy z założenia, że pisowcy kierują się jakąkolwiek logiką i myśleniem.
  • Odpowiedz
@Jcdx ale opakowania 250g i 130g (niektóre smaki 120g) to są właśnie opakowania po downsizeingu, jeszcze w czerwcu kupowałem odpowiednio 265g i 140g, w zeszłym roku te największe były nawet w opakowaniach 280g, ze 160g to już dużo wcześniej zrezygnowali. Sklepy już przestały nadążać za zmianami, jeszcze w sierpniu widziałem na cenówce stare gramatury, a na półce tylko nowe.
  • Odpowiedz
@Hrjk Spojrzałem na cenę coli i pomyślałem, kurva ze znów zdrożała bo ostatnio kupowałem za 10 zł 2l. Patrzę na grafikę, a to 11,75 za 4-pak...
  • Odpowiedz