Wpis z mikrobloga

  • 1
@BartoszCebularczyk: BYNAJMNIEJ NA BOMBELKI DAJO, COŚ PĘDZIOŁ? CZASKOWSKI? TUSK KRADŁ VAT, ALE SIE NJE DZIELIŁ, NIE TO CO PISS JA RO SŁAW JA RO SŁAW, INFACJA TO WINA WOJNY PUTINA... I TUSKA!
  • Odpowiedz
@shox i teraz uwaga...tez beda mieli racje, a inflacja to wina wojny i covidu. Nagle olbrzymie zakupy zbrojeniówki, 2 miliony uchodzcow z Ukrainy w obiegu pieniadza, olbrzymie dotacje/subwencje chociażby dla artystow i przedsiębiorców za zamknięte lokale w czasie obostrzen...to wszystko wpływa wprost na rozmiar inflacji. Jednoczesne wysokie tempo podnoszenia minimalnej. Tak - oczywiscie dalo sie to zdusić stopami. Natomiast o ile i jakim kosztem? To pozostaje w kwestiach domyslow i spekulacji.
  • Odpowiedz
@Jcdx: Az tak mocno to nie. Kupowałem ostatnio chipsy przysnacki (nie polecam), to płaciłem jakos 7 zł w biedrze. W chacie polskiej chipsy o podobnej gramaturze jakies 9 zł. Jem juz chyba raz na rok, ale przestanę chyba w ogóle je jesc, bo za każdym razem jak kupuje to się tylko wku... I nie mam już zadnej przyjemnosci z tego.
  • Odpowiedz
@BartoszCebularczyk 70 zl/kg ziemniakow xd


@Zulf: lepiej, przy tej gramaturze masz 84,16zł / 1kg xD
Litr oleju w Biedrze kosztuje teraz 7zł, ziemniaki kupi się za 2-3zł/1kg - więc liczmy półprodukty = 10zł i to brutto, więc wychodzi że koszt zawartości takiej małej paczki w domowych warunkach z kosztami gazu to max 3zł, a oni walą 16?
Wiem że VAT, marża, koszty wytworzenia, transportu huje muje dzikie węże, ale
  • Odpowiedz